Strona główna»Warsztat»10 sposobów na przygotowanie samochodu na lato

10 sposobów na przygotowanie samochodu na lato

Zimowa opowieść się skończyła – czas więc podsumować szkody wyrządzone samochodom przez miesiące śniegu, lodu, deszczu ze śniegiem, soli drogowej, i innych pułapek sezonu. Nowoczesne samochody są zaprojektowane tak, aby znieść jak najwięcej nadużyć, więc jeśli twój pojazd nie zostanie zakopany pod śniegiem, nie powinieneś być zmuszony, aby robić zbyt wiele. Ale będziesz musiał zrobić kilka rzeczy. Oto dziesięć kwestii dotyczących przygotowań do lata, którymi warto się zająć:

1. Umyj samochód

Powinieneś był to zrobić kilka razy podczas zimowych miesięcy, ale teraz jest konieczne, aby usunąć sól drogową, żwir i brud – wszystko, co może zaszkodzić lakierowi twojego samochodu na dłuższą metę. Umyj samochód dokładnie na zewnątrz i w środku – a poczujesz się, jakbyś miał nowe auto!

2. Zmień pióra wycieraczek!

Zima zabija pióra wycieraczek. Ale nadal muszą one działać, gdy nadejdą wiosenne deszcze. Nowy zestaw nie będzie kosztować fortuny. Są łatwe do zainstalowania, ale zawsze możesz zatrzymać się w większości stacji benzynowych z pełnym zakresem usług i założyć nowe wycieraczki.

3. Sprawdź poziom płynu do wycieraczek

Wszyscy używają więcej płynu do wycieraczek w zimie niż wiosną i latem. Możesz w rzeczywistości napełnić zbiornik zwykłą starą wodą, ale niebieski płyn, który kupujesz w sklepie z częściami samochodowymi, będzie lepiej utrzymywać czystą przednią szybę.

4. Sprawdź poziom oleju

Jeśli nie potrafisz zrobić tego sam, uaj się do swojego mechanika, aby wymienić olej i założyć nowy filtr oleju.

5. Oczyść maty podłogowe.

Wielu właścicieli samochodów korzysta teraz z mat z syntetycznej gumy, które są specjalnie zaprojektowane do radzenia sobie z ekstremalną zimową aurą. Łatwo jest zignorować nagromadzenie brudu, gdy zima szaleje, ale wiosna to właściwy czas, by wyjąć te maty z samochodu i zapewnić im gruntowne czyszczenie. W razie potrzeby wymień je na nowe. Duży wybór mat i dywaników samochodowych (w tym dywaniki vw caddy) znajdziesz na stronie sklepu internetowego Volkswagena pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl.

Zobacz również:  Koło dwumasowe - jakie są objawy i przyczyny zużycia?

6. Sprawdź ciśnienie w oponach – i nie zapomnij o kole zapasowym! Sprawdź stan opon i hamulców

Zima jest także brutalna dla twoich opon. Teraz jest czas, aby upewnić się, że wszystkie cztery opony i koło zapasowe są odpowiednio napompowane. Jest to również czas na ocenę stanu opon i, jeśli korzystasz z opon zimowych, upewnij się, że zmienisz je na zestaw letni. Poszukaj pęknięć, zdegradowanego bieżnika i wszystkiego, co może doprowadzić do uszkodzenia opony na drodze.

7. Wymień zestaw awaryjny na letni

Nie będziesz już potrzebował koca. Wiosna to sezon, aby dokładnie sprawdzić, czy baterie w latarce działają i czy masz kilka butelek wody w pojeździe, na wszelki wypadek. Również uzupełniaj flary, jeśli były używane w zimie i upewnij się, że koło zapasowe i lewarek są sprawne i wozisz je ze sobą w bagażniku.

8. Napraw zarysowania i zajmij się rdzą

Z tym problemem zgłoś się do swojego mechanika i poproś o polecenie dobrego serwisu blacharsko-lakierniczego w twojej okolicy.

9. Zrewiduj swoją technologię

Jeśli masz starszy pojazd, zobacz, jakie nowe technologie dostępne na rynku wtórnym są dostępne, aby ulepszyć twoje systemy. Jeśli twój samochód jest nowszy, możesz skontaktować się ze sprzedawcą, aby upewnić się, że wszystkie twoje urządzenia i oprogramowanie są aktualne.

10. Skonsultuj twój harmonogram konserwacji

Samochody muszą być serwisowane w regularnych odstępach czasu, więc teraz jest dobry czas, aby wydobyć instrukcję obsługi lub przejść do trybu online, aby sprawdzić, na co masz wpływ, biorąc pod uwagę przebieg na liczniku pojazdu.

A ty, czy jesteś gotowy na letnie wycieczki?Poprzedni artykuł

Giulietta Super – technologia w służbie emocji

Następny artykuł

Gdzie kupić dobre, używane auto w przystępnej cenie?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.