Strona główna»Biznes»Aukcje samochodowe

Aukcje samochodowe

0
Udostępnień
Pinterest Google+

Aukcje samochodowe

Zakup samochodu używanego to wciąż jedna z najczęściej wybieranych opcji przy zakupie pojazdu. Spośród wielu dostępnych na rynku możliwości – kupno nowego samochodu z salonu, leasing, czy najem długoterminowy, nadal najchętniej wybieraną jest zakup samochodu używanego, często poleasingowego. Ta ostatnia forma cieszy się rosnącą popularnością, ze względu na dynamiczny wzrost sektora leasingowego w Polsce. Dotyczy on głównie samochodów osobowych i dostawczych, ale także maszyn rolniczych, sprzętu komputerowego czy maszyn budowalnych.

Po okresie leasingu, kiedy leasingobiorca nie zdecydował się wykupić sprzętu firmy zajmującej się sprzedażą samochodów przeznaczają pojazd do sprzedaży za pośrednictwem jednego z trzech kanałów:

Aukcji internetowych,
Stron internetowych firm poleasingowych,
Ofert dla komisów samochodowych lub autoryzowanych dealerów.

Aukcje samochodowe na stronach internetowych układane są zazwyczaj w formie tablicy ogłoszeniowej, na której umieszczone są poszczególne oferty. Po wejściu na podstronę licytacji możemy zobaczyć wszystkie najważniejsze informacje. Zaliczymy do nich cenę wywoławczą, dane techniczne na temat samochodu, numer VIN, informacje o serwisowaniu i dokonanych naprawach. Podane są również informacje o dacie rozpoczęcia aukcji i zakończenia, ewentualnej oczekiwanej cenie w formie zakupu „kup teraz”.
? Dedykowane aukcje samochodowe

Warto zwrócić uwagę, że część aukcji samochodowych posiada obostrzenia dotyczące udziału w licytacji. Zaliczyć do nich możemy np. posiadanie zarejestrowanej działalności gospodarczej (dotyczy zazwyczaj aukcji samochodów dostawczych) lub też ograniczenia w postaci tzw. „aukcji prywatnej”, w której udział mogą brać wyłącznie przedstawiciele komisów samochodowych.

W przypadku innych aukcji jedynym wymogiem jest ukończenie osiemnastu lat i zarejestrowanie się w serwisie aukcyjnym.Zobacz również:  Czy wynajęcie samochodu na weekendowy wypad jest dobrym pomysłem?
Poprzedni artykuł

Jak chronić lakier w aucie?

Następny artykuł

Uratuj swoją karoserię przy pomocy pasty polerskiej. Jak wypolerować samochód?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *