Strona główna»Artykuły»Auto detailing – jakie kosmetyki warto posiadać w swoim garażu?

Auto detailing – jakie kosmetyki warto posiadać w swoim garażu?

Jeśli chodzi o samochody, to ważne jest nie tylko poprawne funkcjonowanie pojazdu od strony technicznej, ale również odpowiedni wygląd auta. Kosmetyka samochodowa sprawi, że nawet auto użytkowane od wielu latach nie będzie wyglądać na mocno używane. W jakie artykuły powinieneś się zaopatrzyć, jeśli chcesz osiągnąć ten cel? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, przeczytaj poniższy tekst. Miłej lektury!

Auto detailing – co to jest?

Przez auto detailing rozumie się zbiór technik i metod, dzięki którym można podnieść walory estetyczne samochodu, a tym samym – przedłużenie jego wartości. Pojazd, który jest regularnie poddawany auto detailingowi, jest bardziej atrakcyjny zarówno dla jego posiadacza, jak i potencjalnego kupującego.

Zasadniczo, auto detailing dzieli się na:

  • wewnętrzny – prace konserwacyjne w zakresie wnętrza (przestrzeni pasażerskiej) samochodu oraz jego bagażnika. W takiej sytuacji auto detailing obejmuje m.in. czyszczenie kokpitu, elementów tapicerowanych, elementów wykonanych z metalu i plasitku, kierownicy itp.
  • zewnętrzny – analogiczne prace w odniesieniu do kół, szyb (od strony zewnętrznej) oraz – co jest szczególnie istotne – karoserii.

Dzięki auto detailingowi możliwe jest usunięcie między innymi następujących rodzajów zanieczyszczeń: kurz, odpryski, ptasie odchody itp.

Jak samemu zadbać o samochód, czyli co oferuje sklep detailingowy?

Kategoria: kosmetyka samochodowa obejmuje całą gamę różnorodnych produktów służących do czyszczenia wnętrza pojazdu oraz jego części zewnętrznej. Oto przykładowe rozwiązania z tej grupy:

  • wosk – jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz sprawić, by lakier na karoserii Twojego samochodu wciąż wyglądał naturalnie. Dzięki zastosowaniu lakieru karoseria samochodu pozostanie błyszcząca, a lakier stanie się bardziej podatny na zarysowania i uszkodzenia. Sklep detailingowy oferuje najczęściej wosk w postaci pasty lub mleczka,
  • szampony samochodowe – tego typu preparaty są wykorzystywane do usuwania zabrudzeń z tapicerki samochodu,
  • glinka samochodowa – produkt ten służy do oczyszczenia karoserii,
  • maszyny/pady/pasty polerskie – tego typu rozwiązania są wykorzystywane do polerowania lakieru karoserii samochodowej,
  • płyn do mycia szyb samochodowych. Jest to skuteczne rozwiązanie z prostego powodu: standardowy płyn do spryskiwaczy nie zawsze poradzi sobie z usunięciem zabrudzeń. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż na rynku można znaleźć obecnie takie produkty, które są bezzapachowe i niepowodujące niepożądanych reakcji alergicznych,
  • płyn do pielęgnacji felg w samochodzie. Co ważne, niektóre produkty z tej kategorii umożliwiają również umycie karoserii,
  • rękawice. Rozwiązanie to jest jednocześnie wytrzymałe (rękawica samochodowa to produkt do użytku wielokrotnego) oraz delikatne (powierzchnia rękawicy, jeśli prawidłowo używa się tego narzędzia, nie powinna uszkodzić karoserii).

Wyżej wymienione rozwiązania to absolutne must have, jeśli chodzi o pielęgnację auta. Dzięki nim pojazd może wyglądać dobrze nawet przez wiele lat.

Poprzedni artykuł

Otrzymałeś odszkodowanie z OC sprawcy? Czeka na Ciebie dopłata

Następny artykuł

Oleje silnikowe - co warto nich wiedzieć?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.