Strona główna»Artykuły»Co to jest czytnik kart kierowców i jaki wybrać?

Co to jest czytnik kart kierowców i jaki wybrać?

Nowoczesne czytniki kart kierowcy i tachografu to urządzenia służące do regularnego odczytu, analizy i przechowywania pobranych danych. Wysokiej jakości czytnik pozwala na spełnienie ustawowego obowiązku i uniknięcie kar za nadużycia drogowe. Podpowiadamy, jaki model wybrać.

Czytnik kart kierowców pozwala na odczyt zdalny danych z karty. Można go szybko skonfigurować, a będzie służył jako baza danych na temat przejazdów i czasu pracy kierowcy. Obowiązkowo od czerwca 2019 roku pojazdy ciężarowe firm spedycyjnych i transportowych muszą mieć tachografy IV generacji. Przepis ten dotyczy obszaru całej Unii Europejskiej.

Dane z karty kierowcy oraz z tachografu należy regularnie sczytywać – obowiązują konkretne terminy. Maksymalny okres dla odczytu karty kierowcy to 28 dni, a dla tachografu 90 dni. Za brak odczytów w terminie Inspekcja Transportu Drogowego nakłada grzywny. 

Czytnik TachoReader®

Czytnik kart kierowców TachoReader® od Inelo pozwala na płynną, szybką i sprawną transmisję danych z karty poprzez port USB bezpośrednio do komputera – współpracuje z programem TachoScan®. Dzięki niemu można pobrać informacje z każdej karty kierowcy, a następnie je zarchiwizować i przeanalizować. Są one zapisywane w formacie DDD (podpis cyfrowy – wymagany przepisami). Urządzenie zdecydowanie ułatwia też rozliczenie czasu pracy kierowcy.

Czytnik kart kierowcy i tachografu TachoReader Combo Plus

Bardziej zaawansowanym modelem jest TachoReader Combo Plus, gdyż umożliwia pobranie danych z kart kierowców i smart tachografów. To urządzenie dedykowane profesjonalistom. Do jego plusów należy prosta, intuicyjna obsługa, możliwość śledzenia etapu prac, możliwość zaplanowania własnego harmonogramu odczytów, sygnalizacja dźwiękowa i świetlna oraz trzy tryby pobierania informacji. Gwarantuje szybki i poprawny odczyt. Samoczynnie pobiera dane, które są dostępne od poprzedniego odczytu. 

Więcej na temat nowoczesnego czytnika kart kierowcy i tachografu znajdziesz tutaj: https://sklep.inelo.pl/produkt/czytnik-tachoreader/. 

Poprzedni artykuł

Znaki drogowe kierunku i miejscowości – zastosowania i miejsca montażu

Następny artykuł

Maglownica w samochodzie - jak działa?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.