Strona główna»Artykuły»Co wywołuje konieczność wymiany opon i gdzie znaleźć najwyższej jakości ogumienie

Co wywołuje konieczność wymiany opon i gdzie znaleźć najwyższej jakości ogumienie

Każdy produkt ma swój czas przydatności do użytku. Podobnie jest z oponami, które narażone na działanie wielu czynników zagrażających, relatywnie szybko ulegają zużyciu. Okazuje się jednak, że na to jak szybko dojdzie do całkowitego wyeksploatowania opon, wpływ ma wiele czynników. O jakich czynnikach mowa? Gdzie kupować nowe opony samochodowe? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Czemu dochodzi do zużycia opon?

Zastanawiasz się może, dlaczego właściwie opony się zużywają? Powodów tego jest kilka, podobnie jak zagrożeń. Po pierwsze opony niszczą się pod wpływem działania siły tarcia. Podczas jazdy ogumienie nieustannie ociera się o nawierzchnię, co powoduje wzrost temperatury, jak również wytworzenie siły tarcia. W efekcie dochodzi do ścierania wierzchnich warstw opon.

Kolejna sprawa to obciążenie mechaniczne, któremu poddawane są opony. Pamiętajmy, że nieustannie przyjmują one na siebie ciężar całego pojazdu. Oczywiście w dużej mierze jest on przejmowany przez amortyzatory i inne elementy zawieszenia, jednak wciąż spora część obciążenia spoczywa na oponach. W naturalny sposób prowadzi to do niszczenia gumy. Proces ten jest długotrwały, jednak nie można go pomijać.

Kolejnym powodem wyeksploatowania opon jest bez wątpienia utrata parametrów przez ogumienie wskutek oddziaływania czynników atmosferycznych. Innymi słowy, wysokie temperatury, ale też mróz czy śnieg, sprawiają, że pierwotne parametry opon zmieniają się. Między innymi dlatego nie zaleca się korzystania z opon zimowych latem.

Uszkodzenie opony samochodowej

Powyżej wymieniliśmy główne czynniki powodujące eksploatację opon. Jednak poza zużyciem, zagrożeniem jest też uszkodzenie opony. Mowa tutaj na przykład o jej przebiciu czy też przetarciu, które nie wynika z naturalnej eksploatacji elementu. Jak unikać  tego typu zjawisk? Tak naprawdę nie można zrobić nic, aby uzyskać 100% pewności, że nie dojdzie do uszkodzenia kół. Niemniej jednak działaniem profilaktycznym jest z pewnością unikanie bocznych, zaniedbanych dróg, gdzie mogą znajdować się ostre przedmioty. Ponadto również dziurawa jezdnia jest poważnym zagrożeniem dla każdej opony.

Wysoka jakość opon samochodowych

Chcesz uniknąć przedwczesnego zużycia opon oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo uszkodzenia ogumienia? W takim razie zainwestuj w wysokiej jakości opony samochodowe, konstruowane z najlepszych mieszanek. Dobre opony cechują się większą odpornością na uszkodzenia, a jednocześnie lepszymi parametrami pracy. Innymi słowy, gwarantują lepszą przyczepność do jezdni oraz krótszą drogę hamowania. Tym samym korzyść jest w tym przypadku podwójna.

Gdzie kupować opony samochodowe?

Aby kupić dobre opony samochodowe, trzeba przede wszystkim znaleźć zaufany sklep. Niewątpliwie jednym z nich jest sklep internetowy Ucando.pl, oferujący szeroki wybór opon – https://www.ucando.pl/k/opony/U2101. Każda opona z oferty to produkt od sprawdzonego producenta, który gwarantuje długą żywotność i dużą wytrzymałość ogumienia. Sprawdź ofertę i przekonaj się, że znajdują się w niej opony, których szukasz.

Poprzedni artykuł

Maglownica w samochodzie - jak działa?

Następny artykuł

Pasta polerska — kiedy warto po nią sięgnąć?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.