Strona główna»Bezpieczeństwo»Czy pakiety OC różnią się od siebie w zależności od ubezpieczyciela?

Czy pakiety OC różnią się od siebie w zależności od ubezpieczyciela?

Zgodnie z powszechnie panującą wśród kierowców opinią, ubezpieczenie OC jako produkt przede wszystkim powinno być tanie. Co do rozbudowanego zakresu oraz pewności działania, wymienia się raczej ubezpieczenie Autocasco, które oczywiście jest produktem droższym. W obowiązkowym ubezpieczeniu OC mamy do czynienia z paradoksalną sytuacją. Płacimy za produkt, ale bezpośrednio z niego nie korzystamy.

Podstawowe OC spotykane coraz rzadziej

Dzisiaj ubezpieczenia OC bez dodatków są bardzo rzadko spotykane. Znacznie częściej ubezpieczyciele ubierają je w pakiety opcji dodatkowych, co niewątpliwie podnosi atrakcyjność takich produktów. Zważywszy na fakt, że mamy do czynienia z bardzo dynamicznym rozwojem tego rynku produktów ubezpieczeniowych, warto przyjrzeć się przykładowym rozwiązaniom dodanym do standardowego OC.

Korzystanie z auta zastępczego

Mamy dzisiaj do czynienia z rozwiązaniem, zgodnie z którym tytułem poniesienia szkody, z polisy OC sprawcy wypadku, przysługuje nam prawo zwrotu kosztów za wynajem pojazdu zastępczego. Ważne jest to, że nie każda polisa będzie taką usługę zawierała. Refundowanie wynajmu auta zastępczego może być zarezerwowane w droższych pakietach ubezpieczeniowych. Dodatkowo, często obowiązuje ograniczenie czasowe – liczbę dni definiują poszczególni ubezpieczyciele w swoich ofertach.

Assistance

To kolejna opcja, będąca ciekawym rozwiązaniem dla kierowców. W ramach pakietu Assistance możemy liczyć na przykład na odholowanie auta bez dodatkowych kosztów. Dodatkowo, pakiet ten często zawiera naprawy w autoryzowanych warsztatach. Popularność Assistance na polskim rynku rośnie z roku na rok, pakiety są również zróżnicowane w zależności od przedziałów cenowych.

Warto przyjrzeć się dostępnym opcjom obowiązkowego ubezpieczenia OC. Przykładem pokazującym rozbudowany zakres takiej oferty jest ubezpieczenie samochodu OC od Avivy. Warto sprawdzić dokładnie zakres danego ubezpieczenia, pozwoli to na większą pewność wyboru i zdecydowanie sprawniejsze podjęcie decyzji o zakupieniu ubezpieczenia.

Zobacz również:  Z Subaru Levorg nic nie stanie Ci na przeszkodzie!
Poprzedni artykuł

Gdzie szybko pożyczyć pieniądze na naprawę samochodu?

Następny artykuł

Oryginalne części samochodowe – czy warto je kupować?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.