Strona główna»Artykuły»Czy warto kupować markowe opony?

Czy warto kupować markowe opony?

Opony pełnią bardzo ważną funkcję w naszym samochodzie. Ich wybór powinien być zatem przemyślany. Markowe modele są gwarancją bezpieczeństwa i możliwie najlepszych osiągów. Dlaczego warto zdecydować się na opony markowe? Czy warto dopłacić do markowych opon? Czym charakteryzują się markowe opony? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, gorąco zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Rozwój technologii a markowe opony

Przemysł oponiarski rozwija się w błyskawicznym tempie. W ciągu ostatnich kilku lat zauważyć można duży postęp w tym zakresie. Producenci markowych opon poszukują innowacyjnych rozwiązań, które będą miały pozytywny wpływ na jakość i bezpieczeństwo naszych opon. Możliwe jest porównanie ze sobą struktury bieżnika. Współczesne wzory sprawiają, że odprowadzanie wody spod kół jest jeszcze skuteczniejsze.

Koncerny, które produkują markowe opony, inwestują każdego roku ogromne pieniądze, aby doskonalić proponowane klientom rozwiązania. Decydując się na ich zakup pośrednio przyczyniamy się do tego, że rozwijają się pod względem technologicznym.

Dlaczego warto zdecydować się na opony markowe?

Nie bez powodu opony klasy premium są tak chętnie wybierane przez klientów. Podczas ich produkcji stosuje się zaawansowane rozwiązania w celu udoskonalenia architektury bieżnika. Opracowywane są również zróżnicowane składy mieszanek. Produkty tej klasy testowane są wiele godzin – w tym celu wykorzystuje się najnowsze technologie. Przykładowo, opony Bridgestone wyróżniają się ponadprzeciętną skutecznością i są zakładane do nowych samochodów na pierwszy montaż do niektórych aut marek jak BMW, Toyota, Opel czy nawet Porsche oraz Ferrari.

Dodatkowo producent zwraca uwagę na to, by poprawić ich zachowanie w zależności od nawierzchni, po której się poruszamy. Należy jednak pamiętać o tym, że zwiększanie jakości i unikatowości surowców wiąże się z wyższą ceną zakupu.

Czy warto dopłacić do markowych opon?

Zakup markowych opon to rozwiązanie, które z pewnością warto wziąć pod uwagę. Wydatek wyższy o 200-300 złotych nie powinien mieć realnego wpływu na nasz budżet, jednak w ten sposób zmaksymalizujemy własne bezpieczeństwo i osiągi pojazdu. O ile kwota wydana jednorazowo będzie wyższa, to jednak podsumowując koszty eksploatacji przez kilka kolejnych lat może się okazać, że zaoszczędzimy znaczną część pieniędzy. Wiąże się to z większą odpornością na zużycie.

Z reguły opony premium wyróżniają się zminimalizowanymi oporami toczenia- wpływa to pozytywnie na ilość zużywanego paliwa przez nasz pojazd, w konsekwencji kierowca może cieszyć się z oszczędności. Dodatkowo przyczyniamy się do ochrony środowiska- rzadsza wymiana wiąże się z tym, że producenci wykorzystują mniejszą ilość energii i surowców.

Markowe opony różnią się od tych z klasy ekonomicznej tym, że są znacznie bardziej wytrzymałe. Szacuje się, że jeśli są odpowiednio eksploatowane, to mogą nam służyć nawet przez 10 lat. Co więcej, znacznie lepiej zachowują się po kilku latach korzystania aniżeli tańsze odpowiedniki- w ten sposób maksymalizujemy bezpieczeństwo.

Poprzedni artykuł

Czy naprawa szyby samochodowej jest opłacalna?

Następny artykuł

Wymiana oleju w Ursusie C-330

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.