Strona główna»Artykuły»Dlaczego profesjonalny płyn do mycia szyb jest taki ważny?

Dlaczego profesjonalny płyn do mycia szyb jest taki ważny?

Bezpieczeństwo na drodze to suma warunków pogodowych, umiejętności kierowcy, jakości samochodu oraz dobrej widoczności. Na tę ostatnią natomiast ogromny wpływ mają czyste szyby – dlatego należy o nie należycie dbać. Do tego natomiast niezbędny jest profesjonalny płyn do mycia szyb samochodowych. Dlaczego to takie ważne i jak prawidłowo dbać o stan swojego auta? Przedstawiamy najważniejsze informacje i wskazówki.

Wosk do samochodu

Regularne mycie szyb samochodowych to konieczność

Nie sposób zaprzeczyć, że nawet najbardziej doświadczony kierowca w najlepszym pod względem jakości samochodzie nie ustrzeże się przed niechcianym wypadkiem, jeśli nie będzie dokładnie widział drogi. Konieczne jest więc zadbanie o czystość szyb – pozwoli nam to na szybką reakcję na zmieniające się warunki. Regularnie stosowany profesjonalny płyn do mycia szyb samochodowych jest więc zabezpieczeniem – zarówno dla nas, jak i dla innych osób uczestniczących w ruchu.

Wosk na mokro

Z drugiej strony istotna jest także estetyka pojazdu. Warto zauważyć, że profesjonalny płyn do mycia szyb pozwala nam o nią zadbać i wyraźnie ją podnieść. Czyste szyby sprawiają, że auto znacznie lepiej się prezentuje – zwłaszcza jeśli zadbasz także o stan lakieru i opon, decydując się dodatkowo na wosk i dressing. Należy jednak pamiętać, aby wybierać wysokiej jakości kosmetyki detailingowe, a zakupione preparaty stosować zgodnie z ich przeznaczeniem. Ostateczny efekt z pewnością pozytywnie cię zaskoczy!

Wosk w płynie

Prawidłowe mycie szyb samochodowych

Jeśli chcesz osiągnąć efekt nieskazitelnie czystej szyby, poświęć na jej czyszczenie trochę czasu. Czego będziesz potrzebował, jeśli zależy ci na przejrzystości i braku smug? Pamiętaj, by przygotować profesjonalny płyn do mycia szyb oraz 2 ściereczki z mikrofibry: jedną do mycia i jedną do wycierania (z mikrofibry waflowej). Bardziej skrupulatni użytkownicy zakładają również rękawiczki, które chronią przed odbiciem palców na szybie. Co więcej, zdarzają się osoby dodatkowo świecące sobie latarką LED, by nie odpuścić nawet najdrobniejszym nieczystościom.

Profesjonalny płyn do mycia szyb

Decydując się na samodzielne mycie szyb w aucie, pamiętaj, by stosować wyłącznie profesjonalny płyn do mycia szyb samochodowych. Nigdy nie korzystaj z preparatu o przeznaczeniu domowym – jego skład może bowiem zniszczyć niektóre stosowane wewnątrz auta materiały (gumę, winyl czy skórę). Warto zdawać sobie również sprawę, że znacznie trudniej byłoby wyczyścić szybę bez pozostawienia na niej niechcianych smug. Zadowalający efekt z pewnością zapewnią specjalistyczne środki dostępne w sklepie Chemotion.

Czernidło do opon

Jak prawidłowo czyścić szyby w aucie?

Profesjonalny płyn do mycia szyb należy nałożyć na miękką ściereczkę z mikrofibry. To ważne, by nie aplikować go bezpośrednio na samochód, ponieważ mogłoby dojść do jego zetknięcia się z kokpitem czy lakierem – te części są na niego szczególnie wrażliwe. Zanim zaczniesz czyszczenie, podnieś wycieraczki, a następnie usuń zabrudzenia. Do ściągania z szyby resztek użyj mikrofibrę waflową. Dla najlepszego efektu należy wykonywać ruchy w górę. Bardzo ważne są nie tylko kierunek, ale także spokój i precyzja.

Kosmetyki detailingowe

Jeszcze raz przypominamy, że regularne mycie szyb to nie tylko jego piękny wygląd. Najważniejsze jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa na drodze – zarówno nam, jak i innym uczestnikom ruchu. To jedna z najprostszych czynności, jakie możemy wykonać, nie chcąc doprowadzić do kolizji drogowej. Pamiętaj jednak, by dla dobra swojego pojazdu zdecydować się na profesjonalny płyn do mycia szyb.

 

Kosmetyki detailingowe

Czernidło do opon

Kosmetyki detailingowe

Poprzedni artykuł

Poznaj rowery Scott dla kobiet i mężczyzn idealne na każdą trasę

Następny artykuł

TC max – motocykl elektryczny dla odważnych, rozsądnych i świadomych kierowców

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.