Strona główna»Bezpieczeństwo»Dlaczego warto wyposażyć auto w wideorejestrator samochodowy?

Dlaczego warto wyposażyć auto w wideorejestrator samochodowy?

Wielu kierowców decyduje się na zakup wideorejestratora samochodowego. Te niewielkie urządzenia przez cały czas nagrywają to co dzieje się dookoła pojazdu. Bez wątpienia zwiększa to bezpieczeństwo, a także nagranie może stać się decydującym dowodem w przypadku kolizji. Dlaczego warto zainwestować w kamerę samochodową? Czym kierować się podczas jej wyboru?

Kiedy wideorejestrator się przydaje?

To niepozorne urządzenie ma wiele zalet, a inwestycja w nie może okazać się zbawienna w niektórych przypadkach. Wideorejestrator przydaje się w wielu sytuacjach np:

 • sytuacja sporna podczas kolizji- szczególnie w dużych miastach, warunki na drodze są dynamiczne i warto mieć oczy dookoła głowy. Piesi przebiegający w niedozwolonym miejscu, nieprawidłowo jadący rowerzyści czy w końcu zdarzenie drogowe z innym samochodem. W tych właśnie przypadkach przyda nam się nagranie dowodzące naszej niewinności, a także wskazujące winnego. Jest to dowód niepodważalny, na którym policja czy inne służby wezwane do wypadku, oprą swoje dalsze działania.
 • szybkie ustalenie sprawcy- zdarza się, że kierujący wymuszają pierwszeństwo lub nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Częste są również przypadki ucieczki z miejsca zdarzenia. Dzięki wideorejestratorowi bez problemów odnajdziemy sprawcę i wyegzekwujemy konsekwencje.
 • nieprzewidziane zdarzenia- śliska nawierzchnia i nadmierna prędkość prawie zawsze równa się wpadnięciu w poślizg. Zdarzyć się może, że ktoś nieoczekiwanie wtargnie na jezdnię, powodując naszą szybką i nie zawsze precyzyjną reakcję. Dobrze mieć w takim wypadku nagranie, by po ochłonięciu przeanalizować całą sytuację.
 • niezapomniane widoki- często na wakacjach pragniemy uwiecznić to co widzimy zza szyb. Jednak nie możemy używać telefonu podczas jazdy. Wideorejestrator upamiętni te chwile za nas, bez konieczności użycia telefonu.
 • identyfikacja sprawców- zdarza się, że na parkingu ktoś uszkodzi nasz samochód, nie zostawiając nawet swoich danych. Kamera bez problemu nagra to co wydarzyło się podczas postoju, dzięki temu zidentyfikujemy sprawcę, bądź nawet zabezpieczymy się przed kradzieżą auta.
Zobacz również:  Systemy bezpieczeństwa w samochodach Mazdy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wideorejestratora?

Pamiętajmy, że kamera samochodowa ma przede wszystkim zapewniać wysoką jakość nagrywanych filmów. Ma to kluczowe znaczenie, gdy zajdzie potrzeba np. odczytania tablic rejestracyjnych czy rysów twarzy kierowcy. Producenci starają się wyposażyć swoje produkty w jak najlepsze parametry techniczne. Kluczowymi elementami, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie są:

 • rozdzielczość nagrywania- im większa tym więcej szczegółów będzie można dostrzec na nagraniu.
 • płynność nagrywania- zapewni to wysokiej jakości filmy, bez zbędnych cięć i przerw.
 • rodzaj soczewki obiektywu.
 • jakość obiektywu- przekłada się to na jakość nagrań.
 • dodatkowy tryb nocny- pozwala na monitorowanie pojazdu w warunkach nocnych
 • dodatkowy tryb monitorowania parkingu- wideorejestrator będzie nagrywał nawet, jeśli nie ma nas w samochodzie.
 • kąt widzenia obiektywu- im większy tym większe pole widzenia obejmie nasz wideorejestrator.

Warto również obejrzeć nagrania udostępnione przez użytkowników danego modelu. Dzięki temu na żywo będziemy mogli ocenić jakość i dokładność nagrań. Poczytajmy również opinie o danym wideorejestratorze, by wybrać jak najlepszy.

Źródło: https://motopl.com/2014,wideorejestrator-w-praktyce-907.html

Poprzedni artykuł

Volkswagen Golf jednym z najbardziej udanych samochodów w historii motoryzacji

Następny artykuł

Co to jest wulkanizacja?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.