Jak wybrać dobrego mechanika samochodowego?

napisał MotoWeb 190 views0

Wybranie kompetentnego, a także godnego zaufania mechanika samochodowego to nie lada wyzwanie. Problemy z podejmowaniem decyzji odnośnie wyboru osoby, która naprawi nasz samochód, mają zwykle świeżo upieczeni kierowcy, którzy nie mają w tym zakresie żadnego doświadczenia.

Nie znaczy to jednak, że kierowcy z większym stażem dokonują takiego wyboru bez żadnego problemu. W takim przypadku trudności w wyborze mogą wiązać się chociażby z częstą zmianą miejsca pobytu, albo z braku satysfakcji z pracy dotychczas odwiedzanych mechaników. Wszystko to powoduje, że trzeba wybrać całkiem nowy warsztat samochodowy. Zatem jak wybrać dobrego mechanika samochodowego ?

Konsultacja ze znajomymi

Pierwszym krokiem podczas poszukiwania najlepszego mechanika samochodowego powinna być konsultacja ze znajomymi kierowcami. Nie trzeba tego oczywiście robić twarzą w twarz, gdyż chociażby internet daje nam możliwość zasięgnięcia opinii na forach bez wychodzenia z domu. Dobry mechanik może zostać nam polecony przez osoby wypowiadające się na forum. W podjęciu decyzji mogą pomóc nam też opinie wyrażone na stronach warsztatów samochodowych, które umieścili tam poprzedni klienci. Niemniej nie zawsze są one obiektywne.

 Kontakt telefoniczny z mechanikiem

Bardzo dobrym sposobem jest również rozmowa telefoniczna z mechanikiem, do którego zamierzamy się wybrać. Kompetentny mechanik samochodowy powinien rozmawiać z nami bardzo rzeczowo. Na samym początku przeprowadzi z nami wywiad na temat niepokojących nas dźwięków w samochodzie, jak również ewentualnie zapalonych kontrolek ostrzegawczych. Dzięki takiej rozmowie, mamy szansę dowiedzieć się, czy mechanik jest profesjonalny i zna się na swoim fachu.

Jesteśmy już w warsztacie i co dalej ?

Podczas samej wizyty u mechanika możemy znaleźć również wskazówki co do jego profesjonalizmu. Warto mieć na uwadze, że przed dokonaniem naprawy, dobry specjalista poinformuje nas o wszystkich kosztach diagnostyki i ewentualnych działań w obrębie samochodu. Pamiętajmy też o dokumencie, który musi wydać nam mechanik po zabraniu naszego samochodu do naprawy. Dodatkowo po naprawie na niektóre wymienione części, jak i na samą naprawę powinna zostać udzielona gwarancja.