Strona główna»Warsztat»Jak wybrać dobrego mechanika samochodowego?

Jak wybrać dobrego mechanika samochodowego?

0
Udostępnień
Pinterest Google+

Wybranie kompetentnego, a także godnego zaufania mechanika samochodowego to nie lada wyzwanie. Problemy z podejmowaniem decyzji odnośnie wyboru osoby, która naprawi nasz samochód, mają zwykle świeżo upieczeni kierowcy, którzy nie mają w tym zakresie żadnego doświadczenia.

Nie znaczy to jednak, że kierowcy z większym stażem dokonują takiego wyboru bez żadnego problemu. W takim przypadku trudności w wyborze mogą wiązać się chociażby z częstą zmianą miejsca pobytu, albo z braku satysfakcji z pracy dotychczas odwiedzanych mechaników. Wszystko to powoduje, że trzeba wybrać całkiem nowy warsztat samochodowy. Zatem jak wybrać dobrego mechanika samochodowego ?

Konsultacja ze znajomymi

Pierwszym krokiem podczas poszukiwania najlepszego mechanika samochodowego powinna być konsultacja ze znajomymi kierowcami. Nie trzeba tego oczywiście robić twarzą w twarz, gdyż chociażby internet daje nam możliwość zasięgnięcia opinii na forach bez wychodzenia z domu. Dobry mechanik może zostać nam polecony przez osoby wypowiadające się na forum. W podjęciu decyzji mogą pomóc nam też opinie wyrażone na stronach warsztatów samochodowych, które umieścili tam poprzedni klienci. Niemniej nie zawsze są one obiektywne.

 Kontakt telefoniczny z mechanikiem

Bardzo dobrym sposobem jest również rozmowa telefoniczna z mechanikiem, do którego zamierzamy się wybrać. Kompetentny mechanik samochodowy powinien rozmawiać z nami bardzo rzeczowo. Na samym początku przeprowadzi z nami wywiad na temat niepokojących nas dźwięków w samochodzie, jak również ewentualnie zapalonych kontrolek ostrzegawczych. Dzięki takiej rozmowie, mamy szansę dowiedzieć się, czy mechanik jest profesjonalny i zna się na swoim fachu.

Jesteśmy już w warsztacie i co dalej ?

Podczas samej wizyty u mechanika możemy znaleźć również wskazówki co do jego profesjonalizmu. Warto mieć na uwadze, że przed dokonaniem naprawy, dobry specjalista poinformuje nas o wszystkich kosztach diagnostyki i ewentualnych działań w obrębie samochodu. Pamiętajmy też o dokumencie, który musi wydać nam mechanik po zabraniu naszego samochodu do naprawy. Dodatkowo po naprawie na niektóre wymienione części, jak i na samą naprawę powinna zostać udzielona gwarancja.

Zobacz również:  Daj oddech swojemu pojazdowi – kilka słów o filtrach samochodowychPoprzedni artykuł

Systemy bezpieczeństwa w samochodach Mazdy

Następny artykuł

Czy wynajęcie samochodu na weekendowy wypad jest dobrym pomysłem?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *