Strona główna»Artykuły»Łańcuchy do motocykli – jak dokonać ich wyboru?

Łańcuchy do motocykli – jak dokonać ich wyboru?

Motocykle cieszą się ogromną popularnością w okresie wiosennym, letnim i wczesnojesiennym. Ich poruszanie jest możliwe dzięki układowi napędowemu. Jednym z jego elementów jest łańcuch, który uznawany jest za jedną z najważniejszych części. Jak dobrać łańcuch i zębatki do motocykla?Na co zwrócić uwagę wybierając elementy układu napędowego? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Jak dobrać łańcuch i zębatki do motocykla?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jednostka napędowa to dość czuły punkt całego pojazdu, dlatego też podczas prac serwisowych w sposób szczególny należy zwracać na nią uwagę. Wybór poszczególnych elementów z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Łańcuchy Tsubaki możemy podzielić na rozmiary. W zależności od modelu pojazdu jednośladowego i pojemności silnika, rozmiar będzie nieco się różnił. Należy jednak pamiętać, że wszelkie informacje na temat tego, na jaki typ łańcucha należy się zdecydować, znajdziemy w książeczce serwisowej. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie posiadamy jej, wówczas możliwe jest skorzystanie z katalogu producenta zębatek. Wystarczy wpisać producenta, zakres pojemności i dokładny model. Łańcuchy Tsubaki charakteryzują się dużą trwałością- są niemalże niezawodne.

Ile ogniw powinno być w łańcuchu?

Część osób zastanawia się, ile ogniw powinny mieć łańcuchy Tsubaki. Takie informacje również można znaleźć we wcześniej wspomnianej książeczce serwisowej lub w katalogu internetowym. Pamiętajmy jednak o tym, że długość dostosowywana jest do seryjnego ustawienia zębatek. Jeśli w przeszłości zdecydowaliśmy się na zmianę w przełożeniu, wówczas warto zdecydować się na kilka dodatkowych ogniw. Jest to szczególnie istotne, bowiem w przeciwnym wypadku łańcuchy Tsubaki mogą okazać się za krótkie. W sytuacji, gdy okażę się zbyt długi, wówczas można skrócić go w profesjonalnym warsztacie.

Poprzedni artykuł

Jak wybrać matę do bagażnika?

Następny artykuł

Otrzymałeś odszkodowanie z OC sprawcy? Czeka na Ciebie dopłata

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.