Strona główna»Technika w motoryzacji»Moc okiełznana – Subaru Forester

Moc okiełznana – Subaru Forester

Piąte już wcielenie Subaru pokazuje, że model ten cieszy się sporą popularnością wśród kierowców. Powodów istnieje co najmniej kilka, a najważniejszy z nich dotyczy możliwości, jakie daje jazda tym solidnie skonstruowanym crossoverem.

 

Forester robi furorę

Subaru chętnie dzieli się swoimi dokonaniami nie tylko z europejskimi, ale przede wszystkim amerykańskimi kierowcami. Nietrudno zorientować się, że to właśnie tamtejszy rynek motoryzacyjny jest dla japońskiej marki najważniejszy. Choć oczywiście Stary Kontynent równie mocno interesuje się jej dokonaniami.

Najnowsza, piąta generacja Forestera, miała swoją premierę właśnie w Stanach Zjednoczonych. Najnowsze osiągnięcia widoczne są na pierwszy rzut oka. Tym, co zdecydowanie uległo zmianie na lepsze, jest kształt nadwozia – auto wydaje się dzięki temu większe, masywniejsze, a co za tym idzie, pewniejsze na drodze. Do tego dochodzą również większe lampy w tylnej części oraz obręcze kół, a także liczne sportowe detale podkreślające drapieżność modelu.

Więcej, lepiej, mocniej

Patrząc na nową generację Subaru Forester możemy być pewni, że twórcom chodziło o coś więcej, niż tylko pobieżny lifting. Wraz ze zmieniającymi się trendami w motoryzacji przyszedł czas na samochód, który jeszcze wyraźniej podkreśla swoją niezależność. Widać, że japoński koncern garściami czerpie z tego, co najlepsze od europejskich konkurentów, pozwalając na to, aby Forester z crossovera przeobraził się w pełnokrwistego SUV-a. Było to rozwiązanie bardzo korzystne wizerunkowo.

Nowa wersja Forestera prezentuje się konkretnie. Auto jest większe, mocniejsze, znacznie bardziej dynamiczne, wyposażone w najnowsze systemy usprawniające codzienną jazdę. Do tego pojawiły się również innowacyjne systemy bezpieczeństwa, które zapewniają komfort kierowcy oraz pasażerom. W tej kwestii Subaru nie zamierza pozostawać w tyle: istotą dynamicznej jazdy stale pozostaje bezpieczeństwo, czy to w starszej, czy nowszej wersji słynnego już Subaru Forester.

Zobacz również:  Fiat 126p nie gorszy od Rolls Royce’a
Poprzedni artykuł

Aby dobrze kupić auto – z tych na skupie

Następny artykuł

Volkswagen Golf jednym z najbardziej udanych samochodów w historii motoryzacji

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.