Strona główna»Biznes»Motoryzacyjne oszczędności – jak w prosty sposób zachować trochę więcej pieniędzy w portfelu

Motoryzacyjne oszczędności – jak w prosty sposób zachować trochę więcej pieniędzy w portfelu

0
Udostępnień
Pinterest Google+

Wydatki okołosamochodowe zawsze są bolesne. Oczywiście, wielu z nas kocha swoje pojazdy, co nie zmienia jednak faktu, że inwestowanie w nie większych sum bywa okupione łzami i bólem serca. Istnieją jednak sposoby, aby – pamiętając o bezpieczeństwie – trochę zaoszczędzić.

 

Nie da się ukryć – z posiadaniem auta wiąże się naprawdę sporo różnorakich wydatków. Począwszy od ubezpieczenia, przez tankowanie paliwa, aż po wymianę ogumienia. Dodatkowo jeśli czasem zdarzy nam się niespodziewana awaria lub wypadek, musimy przygotować się na wydanie kolejnych, niekiedy bajońskich, sum. Czy istnieją jednak jakieś sposoby, aby przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa i bycia odpowiedzialnym kierowcą, zaoszczędzić przynajmniej część pieniędzy? Otóż tak!

Naszą wyliczankę zaczniemy od elementów zamiennych. Niektóre marki samochodowe proponują swoim klientom, zwłaszcza tym, którzy mają już kilkuletnie auta, tak zwane economy parts nora. Za tym określeniem kryją się podzespoły produkowane przez sprawdzoną firmę, jednak nieco tańsze od części oryginalnych. Nie oznacza to jednocześnie, że wspomniane części produkuje nikomu nieznana fabryka na Tajwanie – pod produktem podpisuje się określony producent samochodów, tak więc mamy pewność co do jakości produktu końcowego. Takie elementy muszą przejść te same testy homologacyjne, co ich droższe odpowiedniki, toteż nie powinniśmy mieć żadnych powodów do obaw, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Możemy także zaoszczędzić na konkretnych elementach lub zabiegach. Stosowanie paliw premium nie wpływa w żaden znaczący sposób na zachowanie auta lub silnika, tak więc rezygnacja z nich zdecydowanie pomoże zachować w portfelu trochę pieniędzy. Możemy także postawić na nieco tańszy olej silnikowy – znacznie ważniejszą cechą od jego ceny są dokładne parametry zalecane przez producenta samochodu. Dobrze jest też pamiętać o terminach wymiany oleju: to także pomoże nam w zadbaniu o silnik bez zbędnego wydawania pieniędzy. Płyny eksploatacyjne również powinniśmy znaleźć w seriach economy parts nora, podobnie zresztą jak wycieraczki, filtry powietrza czy świece zapłonowe – to kolejne z elementów, na które nie warto wydawać więcej niż to konieczne.

Zobacz również:  Czy wynajęcie samochodu na weekendowy wypad jest dobrym pomysłem?

Innym sposobem na oszczędności, o którym nie wszyscy zawsze pamiętają, jest… regularne sprawdzanie stanu samochodu. Im dłużej nie dbamy o nasze auto, tym większe prawdopodobieństwo, że popsuje się w nim wszystko, co istotne i co kosztowne. Dlatego dobrze jest robić co jakiś czas kompleksowe przeglądy pojazdu – w ten sposób możemy uniknąć poważniejszych wydatków.

Regularne przeglądy, economy parts nora, rezygnacja z wydatków, które nie wpływają w żaden widoczny sposób na osiągi samochodu – to najprostsze i jednocześnie najważniejsze motoryzacyjne decyzje pozwalające nam zachować w kieszeni trochę więcej pieniędzy. To jednak nie wszystkie sposoby na oszczędności, jednak o tym rozpiszemy się przy okazji kolejnego wpisu.

Poprzedni artykuł

Po co zakłada się kask motocyklowy?

Następny artykuł

Aby dobrze kupić auto – z tych na skupie

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *