Strona główna»Bezpieczeństwo»Na co zwracać uwagę kupując rękawice motocyklowe?

Na co zwracać uwagę kupując rękawice motocyklowe?

0
Udostępnień
Pinterest Google+

Jazda motocyklem wiąże się z dużą przyjemnością z racji tego, że rozwija się wysokie prędkości i można jeździć bardzo dynamicznie. Oczywiście niezbędne jest zadbanie o różne elementy odzieży oraz zabezpieczenia, dzięki którym jazda motocyklem jest komfortowa oraz bezpieczna.

Bardzo istotnymi elementami garderoby motocyklistów są oczywiście rękawice motocyklowe. Wybór odpowiednich elementów tego typu sprawia spore kłopoty, jednak warto poszukać odpowiednich rozwiązań dopasowanych do swoich potrzeb. Dobre rękawice zapewniają ochronę dłoni oraz nadgarstków, ale jednocześnie zapewniają komfortowe i bezpieczne prowadzenie motocykla bez ograniczania ruchów dłoni. Dodatkowo rękawice takie chronią przed podmuchami powietrza, które w przypadku niskiej temperatury przenika przez stawy i może powodować zwyrodnienia. Generalnie rękawice motocyklowe chronią przed utratą ciepła, odprowadzają wilgoć i zapewniają właściwą wentylację dłoni. Innymi słowy wpływają one odpowiednio na komfort i bezpieczeństwo jazdy oraz na zdrowie użytkownika.

Rodzaje rękawic motocyklowych

Wybierając rękawice motocyklowe damskie lub męskie należy zwrócić uwagę na porę roku, typ preferowanej jazdy oraz własne potrzeby i upodobania. Na rynku na szczęście dostępnych jest wiele rodzajów rękawic, wśród których każdy znajdzie produkty dopasowane do własnych potrzeb.

  • Rękawice szosowo-turystyczne – są one idealne dla motocyklistów preferujących dalekie trasy. Posiadają one miękkie poduszki żelowe oraz szerokie mankiety. Mogą być one wykonane ze skóry lub tekstyliów albo mieszanki takich materiałów.
  • Rękawice sportowe – nie posiadają materiału nachodzącego na rękaw oraz posiadają liczne elementy ochronne. Są to rękawice perforowane, które gwarantują właściwą wentylację dłoni, więc mogą spełniać podobne zadania, jak rękawice motocyklowe letnie.
  • Krótkie rękawice letnie – zwykle są one wykonane z materiału typu mesh. Jest to materiał siatkowany zapewniający optymalną przewiewność w gorące dni. Są one dostępne w wersjach z mankietami zakrywającymi kurtkę oraz bez nich.
  • Rękawice do jazdy off-road – są to elementy wyposażenia stworzone z myślą o jeździe terenowej. Nie są one odporne na ścieranie, więc nie nadają się dla użytkowników preferujących dalekie wyjazdy. Posiadają one dobrą wentylację, są komfortowe i nie krępują ruchów.
  • Rękawice motocyklowe zimowe – są to grubsze rękawice w porównaniu z innymi modelami, ponieważ posiadają ocieplenie, dzięki któremu zapewniają odpowiednie ciepło i komfort dla dłoni nawet w mroźnej porze zimowej. W rękawicach takich stosowane są specjalne membrany wysokiej jakości.
Zobacz również:  Światła pozycyjne i postojowe - Ich przeznaczenie i podstawowe różnice

Jakie rękawice kupić?

Wybór przede wszystkim zależy od preferowanego stylu jazdy. Każdy z wyżej wspomnianych rodzajów rękawic posiada określone cechy i parametry, które można dopasować do różnych styli. W przypadku jazdy rekreacyjnej należy zadbać o ochronę dłoni przed warunkami atmosferycznymi (zimno, przegrzanie, wilgoć). Bardziej sportowa jazda wymaga z kolei rękawic, które będą dodatkowo zabezpieczały dłonie przed różnymi urazami.

Poprzedni artykuł

Zwiększenie efektywności firmy transportowej

Następny artykuł

Sprzedać samodzielnie czy na skupie?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *