Strona główna»Technika w motoryzacji»Volkswagen Golf jednym z najbardziej udanych samochodów w historii motoryzacji

Volkswagen Golf jednym z najbardziej udanych samochodów w historii motoryzacji

Volkswagen Golf jeździ po drogach na całym świecie już od ponad czterdziestu lat. Na czym polega jego fenomen i skąd wynika tak wielka popularność tego modelu?

Volkswagen Golf jeździ po drogach na całym świecie już od ponad czterdziestu lat. Na czym polega jego fenomen i skąd wynika tak wielka popularność tego modelu?

Golf był definiowany jako rodzinny hatchback od początku swoich dni. Z czasem zyskał sobie niemałą liczbę doskonałych rywali – dziś jest ich więcej, niż kiedykolwiek. Odpowiedzią Volkswagena na rosnącą konkurencję było wypełnienie Golfem luki pomiędzy innymi silnikami o zmiennej wielkości, jak Ford Focus i Vauxhall Astra, a konkurentami klasy premium, takimi jak Audi A3. Całokształt Golfa pozostaje niezmiennie doskonały, więc jeśli poszukujesz niezawodnego, solidnego rodzinnego samochodu, oto siedem powodów, dla których stary, dobry Volkswagen Golf pozostaje faworytem wśród innych modeli.

1: Nie będziesz musiał zbyt długo szukać dobrej pozycji do jazdy samochodem – fotele i kierownica w Golfie mają tak wiele opcji dopasowania, że w tym aucie każdy  kierowca poczuje się komfortowo.

2: Dzięki dużym szybom będziesz miał doskonałą widoczność, zarówno na drogę przed sobą, jak i na boki.

3: Samochód jest idealnie wyciszony – nie będziesz odczuwał zbyt wysokiego natężenia hałasu wewnątrz pojazdu (chyba, że wybierasz się na przejażdżkę z dziećmi!)

4: Lubisz szybką jazdę? Golf to pionier GTI – i dziś Golfy z napędem na wszystkie koła (a szczególnie Golf R) to najszybsze samochody rodzinne, jakie znajdziesz!

5: Nawet jeśli nie jesteś zagorzałym fanem prędkości, obsługa Golfa jest tak intuicyjna i doskonała, że jazda nim to sama przyjemność.

6: Zestaw ochronny jest przyzwoity w każdy modelu. W nowszych modelach zyskujesz czujniki parkowania i autonomiczne hamowanie awaryjne.

Zobacz również:  Przewody hamulcowe – ważny podzespół motocyklowego układu hamulcowego

7: Wyjdź poza sferę podstawowych silników, a Golf zyska bardziej wyrafinowany układ zawieszenia – co daje jeszcze lepsze doświadczenie podczas jazdy. To jest wystarczający powód, aby zdecydować się na silnik benzynowy 1.4 TSI – który rozpieszcza również idealnym połączeniem siły, udoskonalenia i efektywności paliwowej.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kupno nowego, czy używanego Golfa – będziesz zadowolony z zakupu.

Z modelami z roczników od 2009 do 2013 dostaniesz wszechstronny samochód z tak samo wysokimi standardami i wyrafinowaną jakością wnętrza jak obecne modele. 2.0 TDI 140 i 1.4 TSI 122 są z kolei najlepszymi silnikami dieslowymi i benzynowymi, a po raz kolejny poziom wykończenia odpowiada najwyższej równowadze między ceną a jakością i wyposażeniem.

Tekst powstał we współpracy vw.centrumpoznan.pl – salonem samochodów osobowych i użytkowych VW w Poznaniu.

Poprzedni artykuł

Moc okiełznana – Subaru Forester

Następny artykuł

Dlaczego warto wyposażyć auto w wideorejestrator samochodowy?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.