Strona główna»Artykuły»VW Karmann Ghia – gdzie zdobyć części?

VW Karmann Ghia – gdzie zdobyć części?

Wśród klasyków motoryzacji VW Karmann Ghia zajmuje szczególne miejsce. Ten bezpośredni następca Volkswagena Garbusa bazuje na znanej z poprzednika technologii, ale dodaje jednocześnie włoską stylistykę i sportowe osiągi. Gdzie szukać części do VW Karmann Ghia?

Czy giełdy samochodowe to dobry wybór?

Pierwszym miejscem, jakie przychodzi do głowy większości doświadczonych kierowców, jest giełda samochodowa. Choć nie są one już tak popularne jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, nadal przyciągają miłośników motoryzacji retro. Aktualnie jedną z największych giełd samochodowych w Polsce jest ta w Słomczynie niedaleko Warszawy.

Istnieje spora szansa, że w takim miejscu znajdziesz podzespoły do VW Karmann Ghia. To bezpośredni następca legendarnego Garbusa, więc wiele części będzie pasowało do obydwu modeli.

Wizyta na giełdzie to jednak ryzyko, że znalezione podzespoły będą w nieodpowiednim stanie technicznym. Trudno także liczyć na fachową pomoc ze strony sprzedającego. Na giełdach samochody wystawiają również osoby, które nie mają wiele wspólnego z motoryzacją i nie będą w stanie Ci doradzić.

Czy aukcje w sieci są dla każdego?

Z dużą częścią ofert, które kiedyś można było znaleźć na giełdzie stacjonarnej, dzisiaj zetkniesz się na wirtualnych platformach sprzedażowych. Sporą zaletą tego rozwiązania jest możliwość kontaktu ze sprzedającymi z całej Polski, a także z zagranicy. W latach swojej świetności VW Karmann Ghia był szczególnie popularny w Niemczech i Brazylii.

Pamiętaj jednak, aby dobrze obejrzeć zdjęcia aukcyjne oraz dokładnie przeczytać opis. Weź pod uwagę możliwość zniekształcania barw przez matryce poszczególnych monitorów, przez co części do VW Karmann Ghia w rzeczywistości mogą prezentować się nieco inaczej.

Szczególną ostrożność należy zachować podczas sprowadzania części z aukcji zagranicznych. Upewnij się, że potrafisz porozumieć się właściwie ze sprzedającym. Sprawdź też przed autoryzacją transakcji, czy w razie potrzeby możesz skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, i dowiedz się, w jaki sposób to zrobić.

Wypróbuj sklepy internetowe

Obecnie znaczna część handlu przeniosła się do sieci, dotyczy to także podzespołów do samochodów. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybierasz spośród oryginalnych części i kupujesz je od sprawdzonego dostawcy, sprawdź sklep garbus.pl.

Znajdziesz tam wszystkie elementy, które mogą być potrzebne przy renowacji VW Karmann-Ghia. Sprawią one, że auto będzie wyglądało jak nowe. Kupisz tam m.in.:

  • części blacharskie;
  • elementy układu kierowniczego;
  • elementy układu paliwowego;
  • podzespoły silnika.

W sklepie Garbus dostaniesz też akcesoria wewnętrzne i zewnętrzne, a nawet oryginalne uszczelki oraz ozdobne ringi na opony. Pełna oferta części do VW Karmann Ghia znajduje się na https://garbus.pl/vw-t14-karmann-ghia. Dzięki zaawansowanym filtrom szybko wybierzesz to, czego potrzebujesz.

Choć historia VW Karmann Ghia nie prezentuje się tak spektakularnie jak dzieje Garbusa, nadal jednak jest to pierwszy sportowy Volkswagen, który w najmocniejszej wersji rozpędzał się nawet do prędkości 140 km/h.

Do tej mocy należy dołożyć dynamiczną linię nadwozia zaprojektowaną przez samego Luigi’ego Serge’a, projektanta samochodowego zatrudnionego w słynnej włoskiej firmie Carrozzeria Ghia.

Chcesz poznać całą historię VW Karmann Ghia? Zajrzyj na blog sklepu garbus.pl i odkryj magię motoryzacji retro.

Poprzedni artykuł

TC max – motocykl elektryczny dla odważnych, rozsądnych i świadomych kierowców

Następny artykuł

Foteliki samochodowe Easy Go - dlaczego warto kupić?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.