Strona główna»Artykuły»Wymiana oleju w Ursusie C-330

Wymiana oleju w Ursusie C-330

Pomimo że Ursusy C-330 to maszyny w zaawansowanym wieku, rolnicy często nadal używają ich do lżejszych prac. Ciapki są maszynami relatywnie ekonomicznymi zarówno jeśli chodzi o koszty eksploatacji jak i ewentualnych napraw. Jednak w utrzymaniu tak wiekowej maszyny największe znaczenie ma dbałość o sprawność silnika.

Ile wchodzi oleju do silnika ursus C-330?

Nieskomplikowana budowa trzydziestki sprawia, że samodzielne wykonywanie czynności obsługowych nie jest problemem. Na krótkiej liście tych działań niesłychanie ważna jest regularna wymiana oleju silnikowego. Nie należy tego bagatelizować, gdyż większość problemów z silnikiem, wynika z niewłaściwego serwisu olejowego. Jak więc się za to zabrać? Po pierwsze musimy wiedzieć ile wchodzi oleju do silnika Ursus C330. Otóż do tego silnika potrzebujemy 6,2 l oleju. Ale jaki olej silnikowy wybrać do tak sędziwej jednostki napędowej?

Jaki olej do silnika Ursus C330?

W internetowych dyskusjach bez trudu znajdziemy głosy umniejszające znaczenie wymiany oleju w trzydziestce, jak i właściwości tego środka smarnego. Jednak profesjonaliści nie mają żadnych wątpliwości – olej jest kluczowy dla żywotności silnika. Oczywiście wymagania dotyczące właściwości oleju są zupełnie inne niż w przypadku nowych maszyn. Inne nie oznacza, że byle jakie. Spracowany silnik Ursusa C 330 potrzebuje oleju wysokiej jakości o adekwatnych parametrach. To pomoże mu pracować jeszcze długo. Na oleju nie warto oszczędzać, tym bardziej że do ciapka nie potrzebujemy go zbyt wiele. Do takich silników świetnie sprawdzają się oleje mineralne typu CD. Przeznaczone są one do znacznie obciążonych silników wysokoprężnych. Ten typ oleju nie wypłukuje osadów z silnika co jest bardzo istotne w przypadku takich maszyn jak C330.

Oleje do silnika do Ursusa C-330 kupisz w aldomarket.pl

Olej do Ursusa C330 – i co jeszcze?

Bezwzględnie, przy każdej wymianie oleju silnikowego powinniśmy wymieniać filtr oleju. Dobrą praktyką jest także wymienianie w tym samym czasie innych filtrów w ciągniku. Wymienianie filtra powietrza czy paliwa przy okazji zmiany oleju pomaga zachować regularność tych czynności.

Filtry oleju do Ursusa C-330 kupisz w aldomarket.pl

Poprzedni artykuł

Czy warto kupować markowe opony?

Następny artykuł

Jakie są typy lokalizatorów GPS do obsługi e-TOLL

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.