Strona główna»Artykuły»Wynajem samochodu klasy premium – na specjalną okazję czy w celu zrobienia sobie przyjemności?

Wynajem samochodu klasy premium – na specjalną okazję czy w celu zrobienia sobie przyjemności?

Z pewnością, każdy z nas marzył kiedyś o przejażdżce wyjątkowym samochodem. Dla niektórych osób byłoby to znakomite doświadczenie luksusu, a dla innych niezapomniane emocje, które gwarantuje sportowy pojazd marki premium. W naszym kraju istnieje szereg wypożyczalni oferujących tego typu pojazdy.

Czy z usług takich firm korzysta się jedynie w przypadku wyjątkowej okazji? Czy krótkoterminowe wypożyczenie pojazdu jest opłacalne i każdy może sobie na nie pozwolić? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Czym jest samochód luksusowy?

Zanim w ogóle przejdziemy do jakichkolwiek rozważań nad samochodami luksusowymi, musimy zadać sobie pytanie – czym one w ogóle są? Ogólnie rzecz biorąc, mianem luksusowego określa się pojazd, którego specyfika skupiona jest na komforcie jazdy. Oczywiście, komfort tyczy się zarówno wygody prowadzenia, jak i poszczególnych aspektów wizualnych. Dlatego też bardzo często w samochodach klasy premium możemy spotkać skórzaną tapicerkę, dotykowe wyświetlacze czy futurystycznie zaprojektowany kokpit.

Nie jest natomiast w żaden sposób powiedziane, że samochód luksusowy musi być szybki. Owszem, są modele posiadające znakomity design, a przy tym jednostki napędowe o mocy znacznie przewyższającej tą w standardowym aucie, jednak nie jest to żaden wyznacznik. Pojazd luksusowy musi być komfortowy i elegancki zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Wynajem samochodu klasy premium – na specjalną okazję czy w celu zrobienia sobie przyjemności? 9

Od czego zależy cena wynajmu pojazdu premium?

Koszty wynajmu takiego samochodu są przeważnie naliczane za dobę. Oczywiście, jeszcze przed samym wypożyczeniem powinniśmy dokładnie określić, jaki przedział czasowy nas interesuje i po jego upływie, zwrócić samochód.

Każdy pojazd z floty posiada inną cenę za dobę. Zależy to przede wszystkim od klasy samochodu, wielkości jego nadwozia, a także parametrów i osiągów. Nie ma co się oszukiwać, koszt za dobę sportowego Mercedesa czy Porsche będzie z pewnością dużo wyższy niż cena wynajmu luksusowego, 9-osobowego busa. Kluczowa jest głównie pozycja i ranga samochodu na rynku motoryzacyjnym. Wówczas, gdy coś jest limitowane, to zawsze będzie droższe od czegoś powszechnego i ogólnodostępnego. Warto natomiast zaznaczyć, że koszt wynajęcia standardowego samochodu klasy premium oscyluje w granicach 300-400zł za dobę.

Auto na specjalną okazję, czy może na brak okazji?

Dobra wypożyczalnia samochodów luksusowych posiada w swojej flocie modele na każdą sytuację. Oczywiście, częstym powodem wypożyczania samochodów luksusowych jest wesele, studniówka czy nawet urodziny.

Niekiedy jednak przedsiębiorcy w ramach spotkania biznesowego także decydują się na skorzystanie z wypożyczalni po to, by stworzyć dobre, pierwsze wrażenie na kontrahencie. Często spotyka się także osoby, które decydują się na wynajem takiego auta bez żadnej okazji. Ich głównym motywem jest w tym przypadku sprawdzenie osiągów pojazdu i dobra zabawa.

Większe grupy ludzi często wypożyczają luksusowe auta na wyjazdy. Wycieczka jest dobrym powodem do wynajęcia Mercedesa klasy V, którym podróżowanie jest bardzo komfortowe i przyjemne. Na brak miejsca w takim samochodzie nie można narzekać, a komfort jazdy pozwala zapomnieć o odbywanej podróży i w pełni się zrelaksować.

Poprzedni artykuł

Kask motocyklowy HJC RPHA 70 – dla kogo został stworzony?

Następny artykuł

Kupujemy używaną Skodę Octavię. Na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.