Strona główna»Technika w motoryzacji»Z Subaru Levorg nic nie stanie Ci na przeszkodzie!

Z Subaru Levorg nic nie stanie Ci na przeszkodzie!

To sportowe kombi jest jednym z najchętniej wybieranych samochodów w Europie, co specjalnie nie dziwi. Znaczek japońskiej marki niezmiennie kojarzony z legendarną już Imprezą robi swoje. Jednak powiązań z nią oraz innymi modelami marki jest znacznie więcej i być może to właśnie stanowi klucz do zrozumienia fenomenu Subaru Levorg.

Azjatycki sznyt

Subaru Levorg to kolejny znakomity samochód japońskiego producenta, który wyraźnie sugeruje, czemu służą masywne, sportowe auta – temu, aby czerpać przyjemność z codziennej jazdy, bez obaw o komfort czy bezpieczeństwo. Wielu już zdążyło się o tym przekonać, zasiadając za kierownicą Subaru. Tajemnicą tak świetnego samopoczucia za kółkiem jest fakt, że Levorg wcale jest jest czymś zupełnie nowym i oderwanym od filozofii marki, wręcz przeciwnie. Model pod względem konstrukcji opiera się na innych rozwiązaniach znanych choćby z Legacy czy Imprezy. W kwestii designu rzecz ma się podobnie – wyglądem Levorg przypomina WRX, co już pozwala przypuszczać, że auto prezentuje się nienagannie tak na zewnątrz, jak i w środku.

Wyśmienite prowadzenie

Levorg z powodzeniem może konkurować z innymi samochodami z tego segmentu z jednej prostej przyczyny – jest on nich o wiele ładniejszy. Brzmi to być może infantylnie, ale trudno oprzeć się takiemu wrażeniu, porównują Levorg z innymi sportowymi kombi. Dzięki inspiracji WRX-em mamy i masywny wlot powietrza i charakterystycznie zaznaczone lampy przednie, i mocno zarysowaną maskę. Wnętrze również zadowala, szczególnie miłośników przestrzeni. Bagaże lub dodatkowi pasażerowie nie stanowią problemu, a auto niezmiennie prowadzi się jak marzenie. W kwestiach technicznych jest zresztą podobnie. Co prawda silnik nie ma dużej mocy – to turbodoładowana jednostka o pojemności 1,6 litra – ale układ boxer oraz bezpośredni wtrysk paliwa robią dobrą robotę. Silnik gwarantuje znakomite osiągi, wydajną pracę oraz niską emisję spalin. To sportowe kombi od Subaru, które wielu przypadnie do gustu.

Zobacz również:  Subaru XV: rozsmakuj się w detalach
Poprzedni artykuł

Lustra drogowe, blokady parkingowe Kto je produkuje ?

Następny artykuł

Testy psychologiczne do policji

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.