Strona główna»Warsztat»Zabijasz swój samochód – oto jak

Zabijasz swój samochód – oto jak

0
Udostępnień
Pinterest Google+

Może twój samochód jest jedną z twoich najcenniejszych rzeczy. A nawet jeśli nie jest, prawdopodobnie polegasz na nim dość mocno, aby był niezawodny i dowoził cię do celu każdego dnia

Może twój samochód jest jedną z twoich najcenniejszych rzeczy. A nawet jeśli nie jest, prawdopodobnie polegasz na nim dość mocno, aby był niezawodny i dowoził cię do celu każdego dnia. Jak byś dojechał do pracy lub odebrał dzieci ze szkoły bez swojego samochodu? Czy bez niego miałbyś taką wolność, jaką masz teraz? Nie miałbyś tego, ale ludzie zdają sobie z tego sprawę dopiero, gdy doprowadzą samochód, lub któryś kluczowy podzespół, do ruiny. Prawda jest taka, że możesz zabijać swój pojazd, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Na szczęście czytujesz blog motoryzacyjny i zaraz dowiesz się, czego unikać, aby zachować młodość i sprawność swojego samochodu.

Odkładanie planowej lub zalecanej konserwacji samochodu

Jeśli odłożysz zaplanowaną lub zalecaną konserwację, twój samochód będzie trudniejszy w obsłudze i bardziej kosztowny w dłuższej perspektywie. Utrzymywanie spójnego harmonogramu to jedyny sposób, aby zapewnić nieprzerwane funkcjonowanie samochodu i nie wydanie fortuny. Również kupowanie części zamiennych lub zregenerowanych zamiast zupełnie nowych może pomoc ci zaoszczędzić pieniądze. Tylko upewnij się, że wiesz, co kupujesz, zanim to zamówisz i przedyskutuj sprawę z zaufanym mechanikiem, lub poczytaj rzetelny blog motoryzacyjny.

Nie dbanie o utrzymanie samochodu

Jest kilka rzeczy, którymi musisz się zająć. Sprawdź lampkę kontrolną silnika, jeśli się świeci, i uzyskaj pomoc, jeśli nie możesz rozwiązać problemu. Upewnij się, że ciśnienie w oponach jest właściwe i regularnie napełniaj / zmieniaj wodę i olej. Próbowanie dbania o bardziej skomplikowane lub zaawansowane rozwiązania techniczne może być dużym błędem, więc nie rób tego samodzielne.

Zobacz również:  Jak chronić lakier w aucie?

Prowadzenie brudnego samochodu

Duma z twojego pojazdu to nie tylko kwestia ego. Umożliwienie zbyt długiej pracy samochodu bez mycia prowadzi do gromadzenia się szkodliwych chemikaliów i brudu, zwiększa prawdopodobieństwo powstawania rdzy, np z soli drogowej. Może spowodować, że lakier na twoim aucie zniknie i spowoduje inne problemy, nie mówiąc już o tym, że brud przeszkadza w prawidłowej widoczności potrzebnej do bezpiecznej jazdy. Zajmij się rutyną dobrego sprzątania samochodu lub odwiedzaj regularnie myjnię automatyczną, jeśli nie masz czasu. Źródłem wiedzy na temat tego, jakich produktów używać i w jaki sposób myć samochód może być blog motoryzacyjny.

Bycie nieostrożnym kierowcą

Istnieje wiele powodów, dla których możesz być nieostrożnym kierowcą. Niezależnie od tego, czy jest to ruch podczas którego wciąż startujesz i gwałtownie hamujesz, ekstremalna pogoda, trudne drogi, czy coś zupełnie innego, czasami trudno jest ograniczyć złą jazdę. Jednak ważne jest, aby kierować pojazdem rozsądnie i ostrożnie, gdy jest to możliwe. Przestrzegaj ograniczenia prędkości, unikaj agresywności podczas jazdy, nie bierz niepotrzebnych przedmiotów do bagażnika, unikaj szybkiego startu i zatrzymywania się. Pomoże to zmniejszyć zużycie twojego samochodu i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze.

Serwisowanie samochodu u niesolidnych mechaników

Powinieneś udać się do licencjonowanych, doświadczonych, wykwalifikowanych warsztatów, gdy nadejdzie czas na serwis twojego pojazdu. Nie wybieraj złych warsztatów dla twojego pojazdu tylko dlatego, że są tanie może – prawdopodobnie skończy się na tym, że będzie cię to kosztować znacznie więcej w dłuższej perspektywie. Upewnij się, że przeprowadzasz rozeznania wśród warsztatów samochodowych, zanim weźmiesz samochód do jednego z nich i uzyskasz wiele ofert, abyś wiedział, ile musisz zapłacić.

Poprzedni artykuł

Czy dostanę kredyt na samochód?

Następny artykuł

Jazda szyta na miarę z Subaru Forester

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *