Strona główna»Biznes»Zwiększenie efektywności firmy transportowej

Zwiększenie efektywności firmy transportowej

80
Udostępnień
Pinterest Google+

Międzynarodowe przewozy samochodowe mogą być szczególnie narażone na spadki efektywności spowodowane dużą ilością czynników wpływających na czas dostaw i odbioru ładunków.

 

Im więcej spedytor zajmujący się obsługą kierowców ma danych, tym szybciej może on podjąć reakcję na występujące zjawiska.

Wiedza na temat pojazdów

Obecnie spedytor z poziomu komputera w siedzibie głównej firmy może odczytywać raporty o konkretnych ciężarówkach. Są to zarówno dane o położeniu, jak i parametry techniczne. Pozwala to również na komunikacje z kierowcami przez oprogramowanie firmowe. Wszystko to możliwe dzięki usłudze, jaką jest monitoring GPS. Zastosowanie technologii GSM pozwala na przesyłanie danych za pomocą telefonii komórkowej. Są to szczegółowe informacje o pracy kierowcy oraz o położeniu i kierunku jazdy. Pozwala to na kontrolę zarówno jakości pracy, jak i udzielenie informacji kierowcy i sytuacjach kryzysowych. Poprawna komunikacja ułatwia organizację transportu i oszczędza czas potrzebny na realizację zlecenia.

Bezpieczeństwo pracowników

Dużą rolą, jaka spełnia sprawna lokalizacja samochodów, jest czuwanie nad bezpieczeństwem osób pracujących jako kierowcy. Informuje ona przełożonego o odbiegających od normy wskazaniach dotyczących pojazdu. Mogą one być spowodowane zmyleniem trasy lub kradzieżą pojazdu. Pozwala to na szybką reakcję i powiadomienie odpowiednich służb ratunkowych. Jeżeli dojdzie do uprowadzenia ciężarówki, można pomóc służbom w odnalezieniu skradzionego pojazdu. Warto monitorować wszystkie parametry każdego pojazdu, aby uniknąć takich sytuacji kryzysowych.

Pozyskanie danych technicznych

Jeżeli w pojeździe zainstalowany jest lokalizator GPS, to możemy zbierać wiele różnych informacji. Od standardowych parametrów, jakimi są prędkość i kierunek jazdy, komputer może nam również wskazać ilość tankowanego paliwa oraz czas jazdy kierowcy. Występujące obecnie rozbudowane systemy w nowoczesnych ciężarówkach zbierają dane z komputera pokładowego. Czujniki sprawdzają stan podzespołów i z wyprzedzeniem informują o usterkach i wykrytych błędach. Umożliwia to wczesną reakcję i unikanie awarii wykluczających pojazd z dalszej jazdy. W razie konieczności spedytor może wysłać pojazd do najbliższego warsztatu, który dokona prac serwisowych, wymieniając uszkodzony element.

Zobacz również:  Czy dostanę kredyt na samochód?

 

Poprzedni artykuł

Wybór odpowiedniego warsztatu samochodowego

Następny artykuł

Na co zwracać uwagę kupując rękawice motocyklowe?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *