Strona główna»Artykuły»Dlaczego warto zrobić kurs ADR?

Dlaczego warto zrobić kurs ADR?

Transport niebezpiecznych towarów stanowi potencjalne zagrożenie dla ludzi, środowiska i infrastruktury, dlatego do jego wykonywania potrzebne są odpowiednie uprawnienia. Może się o nie starać każdy, kto ma ukończone 21 lat oraz posiada prawo jazdy kategorii B i C, jednak warunkiem jest odbycie i zaliczenie specjalnego kursu. Dowiedz się, dlaczego warto się na niego zdecydować.

Co mogą Ci dać kursy ADR?

Kursy ADR dla kierowców uczą regulowanych międzynarodową konwencją L’ Accord européen relatif au transport international des marchandises Dangereuses par Route zasad obchodzenia się z materiałami takimi jak łatwopalne ciecze, sprężone gazy, żrące kwasy czy skażone odpady medyczne. Nauka ta obejmuje oczywiście zarówno teorię, jak i praktykę. W trakcie wykładów uczestnicy zdobywają wiedzę na temat obowiązujących przepisów, metod identyfikacji zagrożeń oraz technik minimalizowania ryzyka. Podczas zajęć praktycznych natomiast ćwiczą procedury związane z zabezpieczaniem ładunków, znakowaniem pojazdów oraz postępowaniem w sytuacjach awaryjnych. Kursy ADR dla kierowców mają na celu głównie podniesienie ich kwalifikacji i kompetencji, ale przy okazji pozwalają im też lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jeśli zdecydujesz się na takie szkolenie, możesz być pewien, że zdobędziesz cenne umiejętności przydatne nie tylko w zawodzie kierowcy. Dzięki nim będziesz mógł liczyć również na awans i lepsze zarobki.

Gdzie warto zrobić kurs ADR?

Kursy ADR dla kierowców dostępne są w wielu ośrodkach szkoleniowych w Polsce, jednak najlepiej zrobić je w Pracowni Test dokładnie opisanej na pracownia-test.pl, która oferuje aż cztery ich rodzaje:

  • podstawowy w zakresie przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas, z wyjątkiem 1 i 7;
  • specjalistyczny w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych w cysternach;
  • specjalistyczny w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych klasy 1 (wybuchowych);
  • specjalistyczny w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych klasy 7 (promieniotwórczych).

Wszystkie prowadzone są przez ekspertów w tej dziedzinie, ludzi z doświadczeniem w pracy z niebezpiecznymi materiałami i bogatym merytorycznym przygotowaniem dydaktycznym, od których możesz się wiele nauczyć i z których pomocą masz szansę rozwinąć skrzydła w swoim zawodzie.

Poprzedni artykuł

Aranżacja przestrzeni roboczej w garażu – na co zwrócić uwagę?

Następny artykuł

Dlaczego Toyota to idealny wybór na wynajem długoterminowy samochodów dostawczych?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *