Strona główna»Samochody»BMW X8 i X8 M – nowe SUV-y od BMW. Czego można się po nich spodziewać?

BMW X8 i X8 M – nowe SUV-y od BMW. Czego można się po nich spodziewać?

1
Udostępnień
Pinterest Google+

Marka BMW nie przestaje zadziwiać. Opatentowanie nazw „X8” oraz „X8 M” jasno wskazuje na to, że już niedługo na rynku motoryzacyjnym będzie można zobaczyć nowe SUV-y na bazie dobrze znanego i cenionego modelu X7. Przecieki na ten temat pojawiały się wśród kierowców oraz osób związanych z branżą od bardzo dawna, a teraz można być już niemal pewnym tego, że nowy flagowy SUV już za kilka miesięcy ujrzy światło dzienne. Dostępna będzie także wersja sportowa.

BMW X8 – czego można się spodziewać?

Jeśli chodzi o koncepcję powstania modelu BMW X8, będzie on opierał się w znacznej mierze na X7. Z przodu nie zauważy się zbyt dużych zmian wizualnych. Sylwetka zostanie jednak całkowicie zmieniona, ponieważ nowy SUV będzie smukły i bardzo elegancki. Z pewnością zwróci uwagę niejednego przechodnia. Jego tylna część również stanie się smuklejsza i atrakcyjniejsza dla ludzkich oczu. Porównując ogólne kształty modeli X7 oraz X8, śmiało można stwierdzić, iż nowa wersja od BMW będzie nieco bardziej wyrośnięta, podobnie jak X6. Wprowadzany na rynek samochód będzie bardzo przyczepny, ale też komfortowy w prowadzeniu. Zapewni kierowcom doskonałe osiągi, zwłaszcza na prostych odcinkach drogi. Jeśli zajdzie taka potrzeba, sto procent napędu może trafić na tylną oś auta. Model ten będzie z pewnością dużo mocniejszy od tych, które są aktualnie na rynku.

BMW X8 i X8 M - nowe SUV-y od BMW. Czego można się po nich spodziewać? 8

BMW X8 M – coś dla fanów nieco szybszej jazdy

Obowiązkowo w ofercie BMW pojawi się także wersja sportowa, a więc X8 M. To coś dla fanów nieco szybszej jazdy. Kierowcy będą mogli dysponować mocą o wartości 625 koni mechanicznych (co najmniej). Dodatkową zaletą tego modelu będzie to, że w samochodzie znajdzie się wiele sportowych gadżetów, a jazda nim będzie dla kierowcy absolutną przyjemnością. Jeśli miałoby się go porównać, do jakiegoś innego modelu, można wziąć tutaj pod lupę wersję BMW X6 M Competition.

Zobacz również:  Hot rod - co to jest i czym się charakteryzuje ten amerykański wynalazek?

Do pewnego momentu wśród zwolenników motoryzacji krążyły również plotki o pojawieniu się wersji z jednostką V12, która miałaby przyjąć nazwę M60i, jednak jest to bardzo mało realne. Wszystko to za sprawą obowiązujących przepisów, związanych z normami emisji spalin. Prawdopodobieństwo pojawienia się tej wersji jest więc minimalne, chociaż niczego nie można wykluczać.

BMW X8 i X8 M - nowe SUV-y od BMW. Czego można się po nich spodziewać? 9

BMW X8 oraz X8 M – kiedy będzie można je zakupić?

Nie wiadomo kiedy dokładnie będzie można zakupić opisywane wyżej modele z ferajny BMW. Najprawdopodobniej wersja X8 pojawi się w 2021 roku, chociaż niektórzy uważają, iż jest szansa, aby zadebiutowała na rynku pod koniec roku 2020. Wpływ na to ma pandemia koronawirusa, która może storpedować te plany. Wersja sportowa pojawi się nieco później. Może mieć to miejsce nawet w 2023 roku.

BMW X8 i X8 M - nowe SUV-y od BMW. Czego można się po nich spodziewać? 10

Jeśli chodzi o główne rynku zbytu dla wprowadzanych modeli, mówi się tutaj o dwóch konkretnych kierunkach:

  • o Stanach Zjednoczonych,
  • o Chinach.

Wiele wskazuje na to, iż X8 stanie się najdroższym modelem ze stajni BMW. Auto jest porównywane do popularnego Audi Q8, dlatego kierowcy będą musieli się zdecydować, która z tych opcji będzie dla nich korzystniejszym rozwiązaniem.

Poprzedni artykuł

Smok oleju - czym jest i w jakim celu stosuje się go w silniku?

Następny artykuł

5 wskazówek dotyczących prowadzenia działalności w branży motoryzacyjnej

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *