Strona główna»Artykuły»Czy opona całoroczna to dobry wybór?

Czy opona całoroczna to dobry wybór?

Zapewne każdy kierowca chce aby jego podróż przebiegała w sposób spokojny i bezproblemowy. Zapewne każdy kierowca chciałby być niezależny od pogody i aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Dlatego też coraz większa liczba kierowców decyduje się na zakup opon wielosezonowych, które są w stanie zaoferować Ci odpowiednie osiągi zarówno latem jak również i w okresie delikatnej zimy. W poniższym artykule postaramy się zaprezentować Ci kilka najważniejszych informacji na temat opon wielosezonowych oraz to, czy ten typ ogumienia jest odpowiednim wyborem dla każdego kierowcy.

Skąd tak rosnąca popularność opon całorocznych?

Ze względu na panującą sytuację ekonomiczną, coraz więcej kierowców zaczyna zauważać stopniowy brak wartości nabywczej pieniądza. Cóż, inflacja stale rośnie i chyba nie powie nam nikt, że tak nie jest. Fakt, wolniej bo wolniej, ale rośnie. Z tego też powodu obywatele szukają wszelkich możliwych sposobów aby móc zaoszczędzić jakąś kwotę środków pieniężnych. Jednym z najłatwiejszych sposobów na oszczędzenie pieniędzy jest zamiana opon sezonowych na opony wielosezonowe. Przecież użytkując ogumienia letniego i zimowego musimy przynajmniej średnio co pół roku odwiedzać serwis i płacić coraz większe środki za wymianę opon. A ceny rosną. To prawdopodobnie jeden z głównych czynników którymi kierują się kierowcy decydując się na zakup prezentowanych opon. Innym, zapewne dla wielu równie istotnym czynnikiem jest możliwość zaoszczędzenia czasu. W końcu w serwisie samochodowym musisz stać w kolejce, a nawet jeśli są zapisy na konkretną godzinę, to i tak w okresie zimowym opóźnienie to raczej standard. Dzięki oponom wielosezonowym masz ten komfort, że zakładasz je raz, co oczywiście nie oznacza, że nie musisz już pojawiać się w serwisie oponiarskim. Pamiętaj, że nadal należy regularnie dbać o ciśnienie kół oraz wyważać je średnio co 10 000km. To właśnie wtedy będą one oferowały Ci najlepsze osiągi zarówno latem jak również i zimą.

Kto najczęściej decyduje się na opony całoroczne?

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że ogumienie całoroczne nie będzie miało w naszym kraju racji bytu. W końcu ciężko było spotkać samochód który używał opon całorocznych. Później nastąpił przełom, a kierowcy dzięki dostępowi między innymi do wiedzy z internetu mogli bezproblemowo porównać osiągi opon letnich, zimowych i całorocznych. To właśnie dlatego coraz więcej kierowców stopniowo decydowało się na zakup opon całorocznych, co obecnie szczególnie dobitnie widać na drogach polskich miast. Nie da się ukryć, że ten typ ogumienia najczęściej widać wśród małych, kompaktowych samochodów, które to właśnie najczęściej poruszają się w mieście i na lokalnych trasach. Wynika to przede wszystkim z faktu, że opony allseason są idealnym rozwiązaniem jeśli preferujesz spokojny styl jazdy, pozbawiony sportowego charakteru. To właśnie na tym skupili się wszyscy producenci opon przeznaczonych do jazdy przez cały rok – na zapewnieniu kierowcy możliwości poruszania się na jednym komplecie opon zarówno latem jak i zimą. To sprawia, że opony całoroczne są szczególnie często wybierane przez kierowców małych, kompaktowych aut, które służą do spokojnej, ekonomicznej jazdy. Również dlatego obecnie nadal wśród opon całorocznych dominują opony wielosezonowe 205/55R16, które to swoją wysoką popularność zawdzięczają dość sporej liczbie modeli aut, które poruszają się na tym rozmiarze opon.

Jakie opony całoroczne wybrać?

Na rynku można spotkać wiele modeli opon wielosezonowych, zaczynając od opon segmentu premium, poprzez marki klasy średniej aż po opony typowo budżetowe. Zapewne nikogo nie zdziwi fakt, że wśród kierowców decydujących się na zakup opon wielosezonowych dominują raczej marki budżetowe. W końcu jeśli ktoś szuka oszczędności, to bardzo często wybiera również opony o zdecydowanie niższym poziomie cenowym. Nie zmienia to faktu, że opony te nadal oferują całkiem dobre parametry, które w przypadku delikatnej zimy oraz kierowcy który porusza się na krótkich odcinkach, są w stanie zapewnić Ci odpowiedni stopień bezpieczeństwa i komfortu. Dotyczy to również opon pochodzenia azjatyckiego, które to wśród segmentu opon budżetowych cieszą się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem. Przykładem są opony całoroczne Goodride, które od wielu lat są dostępne na polskim rynku w niezwykle atrakcyjnej cenie. Jeśli więc szukasz tańszej alternatywy dla europejskich marek, to z całą pewnością ta marka opon powinna znaleźć się w czołówce Twoich zainteresowań.

Poprzedni artykuł

Taxi z fotelikiem: Bezpieczna podróż dla Twojego dziecka

Następny artykuł

Na co zwracać uwagę przy licytacjach samochodów z USA?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *