Strona główna»Artykuły»Kamery sportowe GoPro – który model wybrać?

Kamery sportowe GoPro – który model wybrać?

Trudno o lepszą kamerę sportową niż GoPro. W każdym zestawieniu kamer dla osób aktywnych właśnie urządzenia tej marki zajmują czołowe miejsca. Ze względu na łatwą obsługę sprzęt świetnie sprawdza się w rękach amatorów. Z drugiej strony, zaawansowane opcje są tym, z czego zrobią użytek bardziej doświadczeni miłośnicy filmowania. GoPro konsekwentnie stawia na wsparcie dla tych, którzy kochają być w centrum akcji i nagrywać swoje emocje podczas ekstremalnych wyzwań. Sportowe kamery tego producenta idealnie sprawdzają się, gdy chcesz uwiecznić szalony zjazd, skok z dużej wysokości, nurkowanie i inne tego typu zdarzenia. Są cenione także przez vlogerów, którzy relacjonują swoje podróże lub relacjonują festiwale i koncerty. Chcesz wiedzieć, jaki model GoPro wybrać? Zobacz praktyczny poradnik!

Na co zwracać uwagę, kupując kamerę sportową GoPro?

Kamery GoPro różnych generacji wyglądają podobnie do siebie, jednak rzut oka na specyfikację pozwoli odkryć istotne różnice. Na co patrzeć, porównując ze sobą modele?

Najważniejsze elementy to:

  • czas działania kamery;
  • jakość stabilizacji obrazu;
  • dodatkowe funkcje takie jak obsługa głosowa;
  • rozdzielczość i płynność nagrań.

W oparciu o te dane oraz atrakcyjną cenę można podejmować decyzję o zakupie konkretnego sprzętu z szerokiej oferty GoPro.

Kamery sportowe GoPro – ranking modeli

Czas wyłonić naszych faworytów. Poniżej lista najlepszych kamer, które warto kupić.

  1. miejsce: GoPro Hero 12

Liderem naszego zestawienia jest flagowy model kamery z 2023 roku. GoPro Hero 12 nie przyniosła może rewolucji, ale wiele istotnych usprawnień w porównaniu z poprzednimi wersjami sprzętu. Wśród zalet na pewno warto wymienić wydłużony czas pracy, a także wsparcie dla technologii Bluetooth, dzięki czemu do kamery można podłączyć bezprzewodowo mikrofony i słuchawki. Doskonale wypada także stabilizacja obrazu, co kamera zawdzięcza technologii HyperSmooth 6.0. Rozdzielczość nagrań to maksymalnie 5,3k. Warto kupić ten model, jeśli chcesz korzystać z najlepszego sprzętu na rynku bez żadnych kompromisów.

  1. miejsce: GoPro Hero 11

To także znakomita kamera sportowa. Po premierze nowszego modelu stała się tańsza, co można traktować jako dobrą okazję. Kamera jest wodoodporna, obsługuje polecenia głosowe, dzięki czemu można jej używać nawet mając zajęte ręce, a do tego jeszcze zachwyca wysoką rozdzielczością i płynnością obrazu. W prosty sposób przygotujesz nagrania w preferowanych rozmiarach na YouTube lub TokTok.

  1. miejsce: GoPro Hero 10

Nie ma aż tak żywotnej baterii jak nowsze modele. Jednak od czego są wymienne akumulatory? Kwestię zasilania łatwo rozwiązać, a za niską cenę Hero 10 możesz mieć bardzo wartościowy sprzęt. Podobnie jak inne kamery GoPro opisane urządzenie jest bardzo uniwersalne. Może być zamocowane do kierownicy rowerowej albo do kasku, trzymane w ręku albo umieszczone w specjalnej obudowie przeznaczonej do nagrań pod wodą. Stabilizacja obrazu także jest lepsza niż w wielu nowszych kamerach innych producentów.

GoPro – jaki model kamery wybrać?

Która kamera jest najlepsza? To zależy w dużej mierze od tego, dla kogo ma być kupowana i w jakim celu. Być może na początek wystarczy niższy model, a nie ten flagowy. To może być rozsądny wybór w sytuacji, gdy ktoś chce dopiero spróbować zabawy z kamera, a jeszcze nie wie, czy będzie to hobby na dłużej. Jeśli jednak wiążesz swoją przyszłość z tworzeniem filmów, warto zdecydować się na topowy sprzęt. Pomocą w dobraniu odpowiedniego sprzętu będą recenzje użytkowników, którzy szczegółowo opisują, jak sprawdza się u nich konkretny model.

Zobacz najlepsze kamery sportowe GoPro w sklepie MediaMarkt i wybierz model dla siebie!

Poprzedni artykuł

Import auta z Dubaju: Kompleksowy przewodnik

Następny artykuł

Jak samodzielnie wymienić filtr oleju w samochodzie?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *