Strona główna»Artykuły»Niezbędne wyposażenie każdego warsztatu

Niezbędne wyposażenie każdego warsztatu

Warsztat to miejsce w którym wiele się dzieje. Większość samochodów trafi tam przez wynikające w nich usterki natomiast inne przechodzą metamorfozy których nie mogły doświadczyć podczas seryjnej produkcji. To wszystko dzieje się za pomocą ludzkich rąk ale i również niezbędnych do tego narzędzi. Jakie wyposażenie powinien mieć każdy warsztat ? To pytanie zadaje sobie wielu ludzi. W dalszej części tekstu postaram się podpowiedzieć o wszelkiego rodzaju rozwiązaniach.

Szafy warsztatowe

To właśnie dzięki szafom warsztatowym mamy możliwość utrzymania porządku na stanowisku pracy. Jest to bardzo ważny element chociażby dlatego aby podczas każdej naprawy znać lokalizację narzędzia które jest nam aktualnie potrzebne. Stół warsztatowy powinien cechować się bardzo dużą wytrzymałością gdyż jest wystawiony na ciężkie warunki eksploatowania dlatego zazwyczaj wykonany jest z blachy stalowej o bardzo silnych łączeniach dzięki czemu mamy pewność że nie ulegnie szybkiemu uszkodzeniu poprzez czynniki mechaniczne jak i chemiczne. Jeśli chodzi o rozmiary jest dostępna szeroka ich gama. Tak naprawdę zależy to od możliwości aranżacji naszego pomieszczenia oraz producenta od którego chcemy dokonać zamówienia. Głównie rodzaje szaf to np.:

Stoły warsztatowe

Kolejny element niezbędny w każdym warsztacie to stół warsztatowy. To właśnie na nim dokonywana jest część napraw. Powinien cechować się bardzo dużą odpornością na uderzenia i wstrząsy oraz na czynniki chemiczne takie takie jak np.: olej, płyn hamulcowy, rozpuszczalnik. Do wyboru mamy stół z blatem stalowym, wiórowym, drewnianym lub plastikowym. Na tym etapie trzeba się zastanowić jakiego rodzaju naprawy będą wykonywane najczęściej i na tej podstawie dobrać odpowiedni rodzaj blatu. Dodatkowo w zależności od rozmiaru i rozmieszczenia możemy znaleźć stoły oferujące dokupienie np. szafek, szuflad lub uchwytów na narzędzia. Jest to tzw. stół modularny, doskonałe rozwiązanie dla osób które na początku działalności nie są w stanie zainwestować w drogi stół warsztatowy. Dzięki temu wraz z rozwojem mogą rozbudowywać swoje miejsce pracy.

Wózki warsztatowe

Ten mebel mobilny jest doskonały dla ludzi ceniących sobie czas. Szczególnie wtedy kiedy obszar warsztatu jest duży i każde przejście po inny rodzaj narzędzia wiąże się z jego utratą. Wyposażenie takiego wózka uzależnione jest od naszych indywidualnych potrzeb i możliwości jakie dają nam producenci np.: klucze płasko-oczkowe i nasadowe, młotek, kombinerki, obcinaczki. Powinien cechować się bardzo dużą wytrzymałością i stabilnością. Jego koła powinny być skrętne aby umożliwić nam łatwy transport w żądanym kierunku. Szuflady wysuwane na łożyskach oraz ergonomiczne uchwyty w znacznym stopniu ułatwiają korzystanie. Wózek warsztatowy będzie doskonałym rozwiązaniem dla każdego mechanika który ceni sobie ekonomię czasu oraz porządek na stanowisku pracy.

Podsumowując wyposażenie każdego warsztatu powinno być praktyczne. Wózki warsztatowe czy stoły to nieodrębne elementy jakiejkolwiek pracy. Ergonomiczny warsztat, który posiada odpowiednie artykuły to gwarancja dobrze zagospodarowanego miejsca do pracy.

Poprzedni artykuł

Jaki kask warto zakupić do jazdy na motocyklu?

Następny artykuł

Ceny aut używanych – dlaczego rosną?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.