Strona główna»Artykuły»Rodzaje kasków – jaki wybrać? Dlaczego warto dołożyć do kasku z lepszego materiału?

Rodzaje kasków – jaki wybrać? Dlaczego warto dołożyć do kasku z lepszego materiału?

Jaki kask wybrać? To pytanie, które zadaje sobie wiele początkujących motocyklistów. Na rynku nie brakuje różnego rodzaju interesujących produktów, a rodzajów kasków jest naprawdę niemało. Nikogo nie powinien zdziwić fakt, że poszczególne typy zarezerwowane są dla konkretnych odbiorców. Pośród czego możemy wybierać?

Kaski otwarte

Kaski na motor, które są w pełnie otwarte to rozwiązanie, którym powinien zainteresować się każdy, kto zamierza jeździć skuterem lub też chopperem. Produkty te charakteryzują się brakiem osłony szczęki oraz obecnością wizjera czy też blendy odpowiedzialnej za ochronę oczu. Ludzie, którzy obawiają się zamkniętej przestrzeni, w takim kasku mogą poczuć się bardzo komfortowo. Kiedy na co dzień robisz krótkie, miejskie trasy, propozycja ta będzie po prostu idealna. Jeśli jednak zamierzasz podróżować nieco dalej, kask ten będzie zbyt głośny i niekomfortowy.

Rodzaje kasków – jaki wybrać? Dlaczego warto dołożyć do kasku z lepszego materiału? 9

Kaski integralne

Kask integralny to jedna z najpopularniejszych propozycji. W tym wypadku mamy do czynienia ze skorupą, która wykonana jest z jednego kawałka materiału, a co za tym idzie, ochrona głowy stoi na najwyższym poziomie. Wiele osób kojarzy kaski integralne z motocyklami sportowymi, aczkolwiek propozycje te sprawdzają się także w przypadku motocykli turystycznych, skuterów, a także sprzętów typu chopper lub cruiser.

Kaski szczękowe

Kaski szczękowe to produkty, w których wielbią się amatorzy dalekich motocyklowych wypraw. Za sprawą ich budowy możliwe jest podniesienie przyłbicy z wizjerem, czego efektem będzie odsłonięcie twarzy. W większości wypadków kask szczękowy będzie cięższy aniżeli integralny. Nie można także nie wspomnieć, że kaski te są po prostu głośniejsze. Prawda jest jednak taka, że mimo tych dwóch wad, propozycja ta jest bardzo komfortowa w użytkowaniu.

Rodzaje kasków – jaki wybrać? Dlaczego warto dołożyć do kasku z lepszego materiału? 10

Kaski enduro

Kaski enduro to propozycja zarezerwowana dla amatorów jazdy crossowej. To niezwykle lekkie kaski, które charakteryzują się dodatkowym wyposażeniem, jakim jest daszek chroniący motocyklistę przed słońcem, gałęziami oraz kamieniami. W większości wypadków nie posiadają wizjera, gdyż przystosowana są do montażu gogli motocyklowych. Nie sprawdzają się w długich trasach, aczkolwiek jeśli lubisz zjechać z szosy, to postaw właśnie na tę propozycję.

Kaski modułowe

Kaski modułowe to klasyczne rozwiązanie typu dwa w jednym. Kask otwarty z możliwością odpięcia szczęki z tworzywa to coś, co doceniają osoby, które chcą podnieść komfort użytkowania kasku otwartego na dłuższych trasach. Na tym nie koniec, efektem takiej konstrukcji jest także podniesione bezpieczeństwo, co dla wielu osób jest kluczowe. Wadą tego rozwiązania jest słabe wyciszenie, które może być dokuczliwe w przypadku długich tras.

Rodzaje kasków – jaki wybrać? Dlaczego warto dołożyć do kasku z lepszego materiału? 11

Kaski hybrydowe

Na rynku coraz częściej możemy spotkać się z rozwiązaniami, które łączą w sobie cechy różnych rodzajów kasków. Bardzo dobrym tego przykładem jest kask szczękowy z odpinanym daszkiem. Dzięki temu możemy mieć jeden kask, który sprawdzi się zarówno w terenie, jak i turystyce.

Poprzedni artykuł

Foteliki samochodowe Easy Go - dlaczego warto kupić?

Następny artykuł

Jaki kask warto zakupić do jazdy na motocyklu?

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.