Samochody poleasingowe – rynek wielu możliwości

napisał MotoWeb 197 views0

 

Samochody poleasingowe – rynek wielu możliwości

Samochody poleasingowe należą do grupy pojazdów, wykorzystywanych przez firmy na zasadzie wynajmu długoterminowego lub zwyczajnego leasingu. Leasing ze względu na korzyści podatkowe jest bardzo często wybierany przez przedsiębiorców. To powód, dla którego z roku na rok rośnie popularność leasingu i najmu długoterminowego, co w efekcie tworzy również rozrastający się rynek samochodów poleasingowych.

Umowa z leasingodawcą obowiązuje zazwyczaj nie dłużej niż przez okres 5 lat. Po tym czasie cena samochodu pikuje w dół, a przedsiębiorstwa, które spłaciły już wszystkie raty mogą zdecydować się na wykup pojazdu lub zwrot firmie leasingowej. Użytkownik samochodu nie jest obciążony załatwianiem formalności związanych z kredytem. Nie musi posiadać zdolności kredytowej, a ratę leasingu może z powodzeniem klasyfikować jako koszt prowadzenia działalności gospodarczej.

Zakup pojazdu użytkowanego w ramach realizacji zadań służbowych to korzystne rozwiązania, nie tylko z punktu widzenia finansowego. Samochody poleasingowe dostępne są zazwyczaj w racjonalnych cenach. Posiadają udokumentowany przebieg i wypełnioną książeczkę serwisową. Dostępne są zazwyczaj w bogatym wyposażeniu, ze względu na fakt, że jeżdżą nimi menedżerowie i osoby na wysokich stanowiskach w renomowanych, dużych firmach. Co więcej, pojazdy te są znacznie mniej eksploatowane niż samochody wykorzystywane przez zawodowych kierowców w trasach.

W efekcie można dokonać zakupu samochodu poleasingowego w bardzo dobrej cenie i w bardzo dobrym stanie. Wystarczy jedynie – jak w przypadku każdego zakupu – uważnie śledzić rynek i szukać intratnych ofert, spośród wielu dostępnych na aukcjach poleasingowych, licytacjach i na portalach poświęconych tej tematyce.