Testy psychologiczne do policji
W ostatnich latach widoczny jest spadek zainteresowania zawodami zaufania publicznego. Przede wszystkim spada liczba chętnych rekrutujących do policji i innych służb mundurowych. Policjant jest osobą najwyższego zaufania publicznego, dlatego musi mieć nieposzlakowaną opinię i być dobrym przykładem dla społeczeństwa.
W 2018 roku prowadzonych było wiele akcji propagujących pod hasłem “zostań policjantem”, które miały na celu zachęcić młodzież do zasilania szeregów służby mundurowej. Na początku roku wystartowała akcja “Ty też możesz” prowadzona przez warszawską policję. Inicjatywa była wspierana przez reżysera Patryka Vegę, znanego z filmu “Pitbull”. Wspólnie z aktorami z planu zachęcał młodzież do zostania stróżami prawa. Dodatkowym elementem akcji były filmiki promujące rekrutację do policji, w których brali udział aktorzy z filmów Vegi tj. Olga Bołądź i Piotr Stramowski.
Filmiki były udostępniane na Twitterze. Kandydaci muszą spełniać szereg wymogów, ze względu na oficjalny i odpowiedzialny charakter służby. Oprócz rozmowy kwalifikacyjnej i złożenia wymaganych dokumentów muszą przejść specjalne testy do policji. Oczywiście można się do nich przygotować korzystając z literatury lub praktycznych opracowań oferowanych w internecie.
Testy składają się z trzech części: sprawdzenia wiedzy (z zakresu funkcjonowania władzy), oceny sprawności fizycznej oraz testy psychologiczne, które świadczą o predyspozycjach intelektualnych kandydata do pełnienia służby. Rekrutacja do policji jest związana z długimi wieloskładnikowymi etapami, dzięki którym można wyłonić najlepszych kandydatów na policjanta. naszego kraju
Brak komentarzy