Strona główna»Technika w motoryzacji»Czym jest monitoring GPS?

Czym jest monitoring GPS?

Monitoring GPS to nic innego jak przekazywanie w czasie rzeczywistym informacji dotyczących pojazdu oraz kierowcy.

Na początku należy nadmienić, że monitoring GPS to nie tylko lokalizacja pojazdu, ale system, który pozwala na sprawdzanie i kontrolowanie innych bardzo ważnych elementów takich jak:

1. Kontrola czasu pracy pojazdów i kierowców – system pozwala w czasie rzeczywistym monitorować czas pracy danego pojazdu oraz osoby, która go prowadzi.
2. Kontrolowanie paliwa – nowoczesne systemy pozwalają na kontrolowanie ilości paliwa bez konieczności instalacji dodatkowych czujników. Jest to bardzo przydatna opcja, gdy chcemy mieć pełną kontrole nad pracownikami i fakturami paliwowymi, przy których pracownicy mogą „majstrować”. System pozwala nam na ewidencje faktur połączonych z systemem GPS co za tym idzie – wyłapanie nieuczciwych kierowców.
3. Większość firm rejestruje i przesyła dane do centrów obliczeniowych przez całą dobę, co sprawia, że właściciel może mieć ciągły wgląd w aktualną lokalizację GPS pojazdu oraz pracownika.
4. Dzięki śledzeniu pojazdów można zdefiniować punkty oraz ustanowić strefy na mapie, dzięki czemu mamy kontrolę nad tym co się dzieję z pojazdami. Dzięki raportom i powiadomieniom dotyczących ruchu w strefach można poprawić i udoskonalić zarządzanie flotą.

Należy wspomnieć tutaj również o zabezpieczeniu samochodu. Monitorowanie GPS nie kończy się na  kontrolowaniu czy pracownik i samochód poruszają się w odpowiednich strefach, w określonym czasie i czy nie okradają właścicieli fałszując faktury paliwowe. Monitoring GPS pozwala również na zabezpieczenie samochodu w razie kradzieży. Jeżeli dojdzie do kradzieży, a sprawca nie posiada informacji odnośnie tego, że w aucie zamontowany jest lokalizator GPS to tylko kwestia czasu, aż samochód wróci w ręce właściciela, a przestępca zostanie zatrzymany.

Podsumowując Monitoring GPS to nowoczesne, bardzo przydatne rozwiązanie, które dzięki swoim właściwością pozwala na kontrole tego co dzieję się z danym pojazdem, jak porusza się kierowca, czy przestrzega przepisów drogowych, pozwala na bezpośredni kontakt z kierowcą, posiada funkcję rozpoznawania kierowcy oraz kontroli jego pracy. Mógłbym tak wymieniać bez końca, ale myślę, że powyższe informację wystarczą aby w pozytywnym świetle przedstawić podstawowe informację dotyczące monitoringu GPS.

Zobacz również:  Jazda szyta na miarę z Subaru Forester
Poprzedni artykuł

Fiat Qubo: wyjątkowy kombivan dla całej rodziny

Następny artykuł

Daj oddech swojemu pojazdowi – kilka słów o filtrach samochodowych

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.