Strona główna»Używane samochody»Gdzie kupować dobre używane samochody w Warszawie?

Gdzie kupować dobre używane samochody w Warszawie?

0
Udostępnień
Pinterest Google+

Dobry używany samochód ?

Większość Polaków decyduje się na zakupienie samochodu używanego – głównym powodem jest przystępna cena, ponieważ auta z drugiej ręki możemy zakupić nawet za mniej niż 10 tysięcy złotych.

Jednak z drugiej strony wyszukanie takiego pojazdu, który będzie jednocześnie w dobrym stanie technicznym, wizualnym i będzie miał przystępną cenę, może być nie lada problemem. Wie o tym chyba każdy, kto kiedykolwiek próbował znaleźć takie samochody na rynku. Jeśli chodzi o używane samochody Warszawa oferuje bardzo wiele. Gdzie jednak szukać dobrych aut bez przepłacania?

Najczęściej rozpoczynamy poszukiwania od przejrzenia ofert w internecie. Znajdziemy je na wielu portalach ogłoszeniowych. Zanim jednak skontaktujemy się ze sprzedającym i wybierzemy się na spotkanie, warto prześledzić różne propozycje, pamiętając o tym, że nie zawsze są one godne zaufania. Eksperci szacują, że nawet połowa samochodów używanych dostępnych na portalach ogłoszeniowych, na giełdach i na komisach ma stan techniczny inny niż ten w opisie.

Najlepiej samemu sprawdzić, czy rzeczywiście pojazd jest wart swojej ceny. W tym celu można kupić miernik lakieru, a także doszkolić się, na co najlepiej patrzeć przy sprawdzaniu auta. Możemy też poprosić o pomoc kogoś, kto zna się na rzeczy lepiej, albo skorzystać z usług firm rzeczoznawczych.

Jeśli chcemy uniknąć tego kłopotu, możemy poszukiwać aut używanych u dealera. Samochody z drugiej ręki znajdziemy również w salonach dealerskich – są to głównie modele z leasingu oraz oddawane w rozliczeniu przez klientów. Przed wystawieniem na sprzedaż są dokładnie sprawdzane – klient ma wgląd w dokumentację. Co więcej, na pojazd można dostać półroczną albo nawet roczną gwarancję. Ceny są nieco wyższe niż przez ogłoszenia, ale możemy kupić pojazd bez ryzyka. Z ofertami dealerów można także zapoznać się on-line.

Zobacz również:  Atrakcyjne BMW 320 na rynku wtórnym

Poprzedni artykuł

Jak wybrać dobry serwis lakierniczy?

Następny artykuł

Królowa niezawodności Toyota Avensis

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *