Gdzie kupować dobre używane samochody w Warszawie?

napisał MotoWeb 479 views0

Dobry używany samochód ?

Większość Polaków decyduje się na zakupienie samochodu używanego – głównym powodem jest przystępna cena, ponieważ auta z drugiej ręki możemy zakupić nawet za mniej niż 10 tysięcy złotych.

Jednak z drugiej strony wyszukanie takiego pojazdu, który będzie jednocześnie w dobrym stanie technicznym, wizualnym i będzie miał przystępną cenę, może być nie lada problemem. Wie o tym chyba każdy, kto kiedykolwiek próbował znaleźć takie samochody na rynku. Jeśli chodzi o używane samochody Warszawa oferuje bardzo wiele. Gdzie jednak szukać dobrych aut bez przepłacania?

Najczęściej rozpoczynamy poszukiwania od przejrzenia ofert w internecie. Znajdziemy je na wielu portalach ogłoszeniowych. Zanim jednak skontaktujemy się ze sprzedającym i wybierzemy się na spotkanie, warto prześledzić różne propozycje, pamiętając o tym, że nie zawsze są one godne zaufania. Eksperci szacują, że nawet połowa samochodów używanych dostępnych na portalach ogłoszeniowych, na giełdach i na komisach ma stan techniczny inny niż ten w opisie.

Najlepiej samemu sprawdzić, czy rzeczywiście pojazd jest wart swojej ceny. W tym celu można kupić miernik lakieru, a także doszkolić się, na co najlepiej patrzeć przy sprawdzaniu auta. Możemy też poprosić o pomoc kogoś, kto zna się na rzeczy lepiej, albo skorzystać z usług firm rzeczoznawczych.

Jeśli chcemy uniknąć tego kłopotu, możemy poszukiwać aut używanych u dealera. Samochody z drugiej ręki znajdziemy również w salonach dealerskich – są to głównie modele z leasingu oraz oddawane w rozliczeniu przez klientów. Przed wystawieniem na sprzedaż są dokładnie sprawdzane – klient ma wgląd w dokumentację. Co więcej, na pojazd można dostać półroczną albo nawet roczną gwarancję. Ceny są nieco wyższe niż przez ogłoszenia, ale możemy kupić pojazd bez ryzyka. Z ofertami dealerów można także zapoznać się on-line.